Strona główna 0_Slider Dwa tysiące prezentów od świdniczan dla Przylądka Nadziei

Dwa tysiące prezentów od świdniczan dla Przylądka Nadziei [FOTO]

1

Zbiórka „Podaruj Prezent na Święta” zorganizowana przez Centrum 24 Opieka przy ul. Żeromskiego w Świdnicy, dla dzieci chorych na nowotwór z Przylądka Nadziei we Wrocławiu dobiegła końca. Takiego odzewu organizatorzy nie spodziewali się.

Już w ubiegłym roku do małych pacjentów, walczących z chorobą nowotworową ze Świdnicy pojechało kilkaset podarunków. Tym razem Centrum 24 Opieka zbierało zabawki, które pomogą dzieciom zająć czas podczas długotrwałego leczenia.

W akcji wzięło udział 6 świdnickich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 105, Szkoła Podstawowa nr 6 Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 315, Szkoła Podstawowa nr 4,Szkoła Podstawowa imienia Mikołaja Kopernika w Pszennie oraz 5 świdnickich liceów: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych, Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych, II Liceum Ogólnokształcące oraz wspaniałe Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Dodatkowo, do akcji dołączyło wiele osób, które przyniosły dary dla dzieci osobiście do biura Centrum 24 Opieka.

– Jesteśmy ogromnie zaskoczeni wsparciem jakie uzyskała nasza inicjatywa! To wspaniałe, że tyle dzieci i młodzieży ze świdnickich szkół wraz ze swoimi rodzicami wspierają innych. Nauczyciele zainspirowali swoich wychowanków do pomocy, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni – mówią organizatorzy i dodają –  Zeszłoroczna akcja była ogromnym sukcesem i udało nam się uzbierać ponad 500 prezentów dla dzieci z Przylądka Nadziei. Dziś doliczyliśmy się już około 2000 darów – puzzli, gier planszowych, pięknych lalek, kolorowanek, układanek, książek oraz wielu innych zabawek, a jeszcze jutro czeka nas odbiór darów z ostatniej szkoły!

Wiele prywatnych osób usłyszało o akcji z portalu Świdnica24.pl i również okazały ogromne wsparcie.

Nasza firma chciała wynająć kierowcę z vanem, który pomógłby nam zawieźć prezenty do Wrocławia. Już po pierwszym telefonie okazało się, że fantastyczny pan Arkadiusz pomoże nam w transporcie darów do Wrocławia zupełnie nieodpłatnie, z dobrego serca i chęci pomocy dzieciom – cieszą się inicjatorzy akcji. – Świdniczanie są wspaniali i wielkoduszni. Jesteśmy bardzo dumni z naszego miasta.

/opr. red./

Poprzedni artykułRawicz zdobyty, świetny start naszych akrobatek [FOTO]
Następny artykułZderzenie na ul. Szarych Szeregów