Strona główna Sport Inne Rawicz zdobyty, świetny start naszych akrobatek

Rawicz zdobyty, świetny start naszych akrobatek [FOTO]

0

Aż sześciokrotnie na najwyższym podium stawały zawodniczki UKS Acro Club Świdnica, które tym samym zdominowały rozegrany w minioną niedzielę, 8 grudnia, Międzywojewódzki Turniej Mikołajkowy w Akrobatyce Sportowej w Rawiczu.

W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z całej Polski, ale niepokonany okazał się właśnie klub ze Świdnicy. W kategorii Open Top złote medale wywalczyły Karolina Kozieł oraz Marika Rudnicka. Oprócz tego na najwyższym podium stanęły dwójki Kornelia Borowy i Aleksandra Paździora, Amelia Powroźnik i Amelia Misek, a także trójki Weronika Romek, Patrycja Święcicka i Julia Mechla oraz Marika Rudnicka, Sara Trzyna i Nikola Fedorowicz. Pozostałe zespoły UKS-u Acro Clubu Świdnica również spisały się świetnie. Trójka w składzie Karolina Kozieł, Julia Bilecka, Aleksandra Walczak wywalczyły srebrny medal, podobnie jak Malwina Kulig w kategorii Open Top. Kolejna trójka, Julia Rembilas, Ewa Karman, Maja Antos-Ciupin uplasowała się natomiast na wysokim, piątym miejscu.

To dla nas wielki powód do radości, dziewczęta spisały się po prostu świetnie – mówi prezes UKS Acro Club Świdnica, Monika Krawczyk-Rudnicka i dodaje – Obiecywaliśmy sobie, że tych złotych medali w tym sezonie będzie więcej niż w poprzednim, ale nie myślałam, że uda nam się tak wspaniale zakończyć rok 2019. Dziękuję wszystkim zawodnikom i trenerom za codzienną, ciężką pracę na treningach, której efekty możemy tak wspaniale zaprezentować potem na zawodach.

/MDvR/

Poprzedni artykułWszyscy musieli uznać wyższość rywali…
Następny artykułDwa tysiące prezentów od świdniczan dla Przylądka Nadziei [FOTO]