Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem licznych, przedświątecznych imprez. Oprócz atrakcji dla najmłodszych, w sobotę i niedzielę szykują się także wydarzenia sportowe, koncert muzyki klasycznej, a także Sportowa Kolęda.

Świdnicka Kolęda

Do 22 grudnia potrwa Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: ekoprzetwory, miody, wędliny, rękodzieło drewniane, czekoladki, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną, biżuterię ręcznie robioną czy też smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

O tym, jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano w ramach Świdnickiej Kolędy przeczytać można na plakatach, a także na stronie www.swidnickakoleda.pl.

Sportowa Kolęda (piątek)

Już po raz dziewiąty Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na „Sportową Kolędę”. To naturalna okazja do przedświątecznego spotkania ludzi sportu, złożenia sobie życzeń, podsumowania mijającego roku oraz snucia planów na przyszłość.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w tym roku odbędzie się w piątek, 20 grudnia przy świdnickim lodowisku. Tradycyjnie będą świąteczne melodie, barszczyk, pieczona przy ognisku kiełbaska i przede wszystkim świąteczna atmosfera. Jeśli dopisze zimowa aura na specjalną atrakcję będą mogły liczyć dzieci.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się na placu przed lodowiskiem przy ulicy Śląskiej. Wstęp wolny. Początek o godzinie 18.00.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej (sobota)

Hala widowisko-sportowa w Jaworzynie Śląskiej gościć będzie w najbliższą sobotę, 21 grudnia zawodniczki i zawodników startujących w Mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej.

Na starcie nie zabraknie najlepszych akrobatów z terenu całego województwa. Sportowa rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do około 17.30.

Zmagania przeprowadzone zostaną w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej. Wstęp na imprezę jest wolny.

Akcja informacyjna i zbieranie podpisów za in vitro w Świdnicy (sobota)

21 grudnia w Galerii Świdnickiej zostanie zorganizowana akcja informacyjna o in vitro. Można będzie również poprzeć inicjatywę wprowadzenia w Świdnicy programu dofinansowania pozaustrojowego zapłodnienia.

O program finansowania tej metody leczenia bezpłodności walczy Anna Gromek. Z jej inicjatywy przygotowywana jest uchwała obywatelska o wprowadzeniu w Świdnicy programu leczenia niepłodności i dofinansowania metody pozaustrojowego zapłodnienia, czyli in vitro. By projekt w ogóle był rozważany, potrzeba 300 podpisów poparcia. – Już około 200 osób złożyło podpis, w zbieranie kolejnych włączyły się zaprzyjaźnione firmy, liczę także na świdniczan, którzy 21 grudnia przyjdą do Galerii Świdnickiej – mówi Anna Gromek i dodaje, że wiele par nie ma szans na skorzystanie z tej metody ze względu na bardzo wysokie koszty.

Zbiórka podpisów połączona będzie z akcją informacyjną dla mieszkańców. Podczas spotkania chętni dowiedzą się o zapłodnieniu pozaustrojowym, będzie można porozmawiać ze specjalistą kliniki i dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy. Spotkanie potrwa od godz. 14.00 do 18.00.

Wystawa „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa” (od soboty)

Od 21 grudnia 2019 roku do 2 lutego 2020 roku Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na wystawę czasową „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa”. Wstęp bezpłatny.

Galeria Świdnicka: „rozdajemy i pakujemy prezenty” (sobota-niedziela)

22 i 23 grudnia Galeria Świdnicka będzie rozdawać prezenty. Klienci, którzy w tych dniach zrobią zakupy na kwotę co najmniej 100 zł, otrzymają bilet do kina. Do zdobycia w sumie 500 zaproszeń. Dodatkowo zakupione w tym czasie w centrum upominki dla bliskich zostaną bezpłatnie zapakowane na specjalnie przygotowanym stoisku.

W najbliższy weekend „Rozdajemy i pakujemy prezenty”. Wystarczy, że 21 lub 22 grudnia zrobicie zakupy za min. 100 zł (jeden paragon) i zgłosicie się do punktu promocji, a otrzymacie od nas bilet do kina. Do rozdania mamy 250 biletów w sobotę i 250 biletów w niedzielę. Dodatkowo, wszystkie prezenty, zakupione w dniach 21-22 grudnia w Galerii Świdnickiej, pięknie dla Was zapakujemy – zaprasza świdnickie centrum handlowe.

Szczegóły akcji w regulaminie na facebook’u Galerii Świdnickiej.

Koncert Kolęd i wystawa plastyczna (sobota)

II Koncerty Zimowe (niedziela)

Zimowe długie wieczory zachęcają do spędzenia ich w towarzystwie muzyki klasycznej i jej miłośników. Podczas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, Fundacja Dobrej Muzyki zachęca do udziału w II Koncertach Zimowych.

Tradycyjnie – jak od 2011 roku – w kościele pw. św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej będzie można usłyszeć muzykę kameralną. Właśnie w tym miejscu miała początek idea wypełnienia okresu zimowego muzyką klasyczną, aby była obecna w Świdnicy cały rok – nie tylko latem.

W 2019 roku w ramach cyklu odbędą się: IX Koncert Adwentowy (22.12.2019, godz. 19:30) oraz Koncert Bożonarodzeniowy (29.12.2019, godz. 16:30).

II Koncerty Zimowe – IX Koncert Adwentowy: 22.12.2019, niedziela, godz. 19:30, Kościół pw. św. Józefa w Świdnicy, ul. Kotlarska 19-21:

  • Łucja Nikolska (Świdnica) – flet
    Maciej Bator (Świdnica) – organy
  • w programie: Badinerie – Sutita h-moll (J.S. Bach), Sonata a-moll (D. Bigaglia) oraz pieśni adwentowe.
  • wstęp wolny.

/opr. mn/

Poprzedni artykułNajpiękniej oświetlone domy i okna nagrodzone
Następny artykułJeżynka i Poziomek szukają domu