Strona główna 0_Slider Najlepsi akrobaci na Dolnym Śląsku wyłonieni

Najlepsi akrobaci na Dolnym Śląsku wyłonieni [FOTO]

0

Ponad 300 zawodników i zawodniczek reprezentujących barwy dziewięciu klubów rywalizowało w ten weekend o tytuły mistrzów Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej. Świdnicka Polonia w klasyfikacji klubów uplasowała się na trzecim miejscu, a tuż za podium znaleźli się akrobaci z „Acro Club”. 

W sobotę hala widowiskowo-sportowa w Jaworzynie Śląskiej zmieniła się w arenę zmagań młodych akrobatów z Dolnego Śląska. Na starcie zawodów stanęli reprezentanci dziewięciu klubów. Poza gospodarzami – MKS Polonią Świdnicą do rywalizacji o tytuły mistrzów Dolnego Śląska przystąpili zawodnicy z: ZTA „Aurum” Złotoryja, Stowarzyszenia Sportowego „Altius” Wrocław, UKS „Dziewiątki” Wałbrzych, AP Dzierżoniów, MDK „Śródmieście” Wrocław, Stowarzyszenia „Arte-fit” Dzierżoniów, UKS „Acro Club” Świdnica oraz Akro-Fizjo Wrocław.

Akrobaci rywalizowali w duetach, „trójkach” oraz „czwórkach”, a medale i wyróżnienia mogli zdobyć w dziewięciu klasach. Jednocześnie była również prowadzona drużynowa punktacja klubowa, w której liczyła się suma punktów zdobytych przez zawodników danego klubu.

Najlepszym w województwie dolnośląskim klubem akrobatycznym okazało się wrocławskie Stowarzyszenie Sportowe „Altius”, które uzbierało aż 137 punktów. Na drugim miejscu znalazła się ZTA „Aurum” Złotoryja ze 124 punktami na koncie, a trzecia lokata przypadła gospodarzom – MKS Polonii Świdnicy, której zawodnicy uzbierali 116 punktów. Tuż za podium uplasowali się kolejni reprezentanci Świdnicy – UKS „Acro Club”, którzy ukończyli zawody z 90 punktami.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Poprzedni artykułInformowali i zbierali podpisy. Akcja na rzecz dofinansowania in vitro w Świdnicy
Następny artykułSzalony mecz w Kościanie, Szare Wilki na podium!