Strona główna 0_Slider Najlepsi akrobaci na Dolnym Śląsku wyłonieni

Najlepsi akrobaci na Dolnym Śląsku wyłonieni [FOTO]

0

Ponad 300 zawodników i zawodniczek reprezentujących barwy dziewięciu klubów rywalizowało w ten weekend o tytuły mistrzów Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej. Świdnicka Polonia w klasyfikacji klubów uplasowała się na trzecim miejscu, a tuż za podium znaleźli się akrobaci z “Acro Club”. 

W sobotę hala widowiskowo-sportowa w Jaworzynie Śląskiej zmieniła się w arenę zmagań młodych akrobatów z Dolnego Śląska. Na starcie zawodów stanęli reprezentanci dziewięciu klubów. Poza gospodarzami – MKS Polonią Świdnicą do rywalizacji o tytuły mistrzów Dolnego Śląska przystąpili zawodnicy z: ZTA “Aurum” Złotoryja, Stowarzyszenia Sportowego “Altius” Wrocław, UKS “Dziewiątki” Wałbrzych, AP Dzierżoniów, MDK “Śródmieście” Wrocław, Stowarzyszenia “Arte-fit” Dzierżoniów, UKS “Acro Club” Świdnica oraz Akro-Fizjo Wrocław.

Akrobaci rywalizowali w duetach, “trójkach” oraz “czwórkach”, a medale i wyróżnienia mogli zdobyć w dziewięciu klasach. Jednocześnie była również prowadzona drużynowa punktacja klubowa, w której liczyła się suma punktów zdobytych przez zawodników danego klubu.

Najlepszym w województwie dolnośląskim klubem akrobatycznym okazało się wrocławskie Stowarzyszenie Sportowe “Altius”, które uzbierało aż 137 punktów. Na drugim miejscu znalazła się ZTA “Aurum” Złotoryja ze 124 punktami na koncie, a trzecia lokata przypadła gospodarzom – MKS Polonii Świdnicy, której zawodnicy uzbierali 116 punktów. Tuż za podium uplasowali się kolejni reprezentanci Świdnicy – UKS “Acro Club”, którzy ukończyli zawody z 90 punktami.

Szczegółowe wyniki TUTAJ