Strona główna 0_Slider Zadbaj o zdrowie. Bezpłatne badania już w sobotę w Galerii Świdnickiej

Zadbaj o zdrowie. Bezpłatne badania już w sobotę w Galerii Świdnickiej

1

Już w  sobotę, 16 listopada w Galerii Świdnickiej po raz kolejny pod hasłem „Nasze Zdrowie” zostaną przeprowadzone bezpłatne badania profilaktyczne i konsultacje specjalistyczne. Mieszkańcy powiatu świdnickiego będą mogli m.in. sprawdzić słuch i wzrok, zmierzyć poziom cukru czy cholesterolu we krwi, wykonać USG tarczycy, spirometrię lub masaż limfatyczny kończyn. Dla korzystających z badań przygotowano także niespodziankę.

Organizatorami corocznej akcji pod hasłem „Nasze Zdrowie” są Powiat Świdnicki oraz Galeria Świdnicka.

W godzinach od 14.00 do 18.00 czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą szereg badań m.in. USG tarczycy, spirometrię, masaż limfatyczny kończyn. Będzie można sprawdzić swój wzrok oraz słuch – informuje Agata Steczko-Szymańska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

Ponadto mieszkańcy będą mogli zbadać poziom cukru i cholesterolu we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi czy też uzyskać fachowe porady w zakresie rehabilitacji – dodaje członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Alicja Synowska.

Podczas akcji nie zabraknie również porad wykwalifikowanego dietetyka, który podpowie – co zrobić, by utrzymać prawidłową wagę czy jak zdrowo się odżywiać. O tym jak należy zadbać o biust informować będą brafitterka oraz Świdnickie „Amazonki”. Na miejscu dowiemy się także czym jest floating i kto może skorzystać z tego rodzaju zabiegu.

Odwiedzający centrum handlowe będą mogli skorzystać też ze smokerlyzera i dokonać pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Natomiast za pomocą symulatorów alko- i narkogogli przekonamy się – jak zmienia się świat, otoczenie i koordynacja wzrokowo-ruchowa po zażyciu środków odurzających.

Dla osób korzystających z badań organizatorzy przygotowali niespodziankę!

REALIZATORZY:
Zespół Usług Medycznych „Medyk” Świdnica, CUM „Eskulap” Świdnica, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Salon Optyczny dr Marchewka Świdnica, Gabinet Fizjoterapii Edyta Zaorska-Rek,  CalorEAT Gabinet Dietetyczny Agnieszka Kwiatkowska, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Świdnickie Stowarzyszenie Amazonek w Świdnicy, Ocean Czasu Świdnickie Centrum Floatingu, Brafitti Salon Bielizny Świdnica.

/oprac. AN/
/komunikat – Starostwo Powiatowe w Świdnicy/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułNagrody i wyróżnienia dla pracowników socjalnych