Strona główna Wydarzenia Świdnica Nagrody i wyróżnienia dla pracowników socjalnych

Nagrody i wyróżnienia dla pracowników socjalnych

0

14 listopada odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego połączone z jubileuszem XX-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.

Na uroczystości przybyli pracownicy socjalni z gminnych ośrodków pomocy społecznej, pracownicy PCPR, samorządowcy oraz członkowie i sympatycy stowarzyszeń niosących pomoc osobom niepełnosprawnym i potrzebującym. Zgromadzonych powitał wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa. Kolejnym punktem uroczystości był wykład Alicji Synowskiej – członka Zarządu Powiatu, na temat 20 lat pomocy społecznej w powiecie świdnickim.

Po wykładzie na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Na pżekur” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie. Kolejnym wykładowcą obchodów był prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, pedagog i socjolog, Dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku, który w bardzo ekspresyjny sposób przedstawił zgromadzonym wykład na temat „Zachowania ryzykowne a psychospołeczna i moralna kondycja dzieci i młodzieży”. Ostatnim punktem obchodów były podziękowania i nagrody dla pracowników socjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego.

Podczas całej uroczystości zgromadzonym czas umilał zespół Futyma Oktet.

/Starostwo powiatowe, opr. mn/