Strona główna 0_Slider Z myślą o tych, którym zabrakło szczęścia. Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!

Z myślą o tych, którym zabrakło szczęścia. Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!

0

Już po raz dziewiętnasty organizowana jest akcja „Szlachetna Paczka”. W tym roku pomoc popłynie m.in. do ponad 20 potrzebujących rodzin ze Świdnicy i powiatu świdnickiego. Z ich historiami, potrzebami i marzeniami od soboty można się zapoznać na stronie internetowej akcji. – Przekazując rodzinie paczkę pokazujemy jej, że nie jest sama ze swymi problemami – podkreślają wolontariusze.

Do ubiegłorocznej edycji akcji włączyli się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy (fot. III LO)

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Mądra pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 18 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

Szlachetna Paczka działa w myśl idei niesienia mądrej pomocy. Nie jest to wyłącznie świąteczny prezent, ale przede wszystkim próba nawiązania relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Ludzie dotknięci biedą odzyskują nadzieję na poprawę swojej sytuacji nie tylko dzięki pomocy materialnej, ale przede wszystkim dzięki temu, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył. Paczka umożliwia autentyczne spotkanie ludzi, którzy w innych okolicznościach prawdopodobnie nie mieliby okazji się poznać. Uświadamia, że zaledwie kilka ulic dalej mogą mieszkać osoby potrzebujące pomocy i wsparcia.

Pomoc materialna organizowana przez darczyńców trafi do rodzin w jednym czasie podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, podczas którego potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki w dniach 7-8 grudnia.

Jak zrobić Paczkę?

  1. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
  2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
  3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
  5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.

Więcej wskazówek w poradniku darczyńcy Szlachetnej Paczki.

/mn/

Poprzedni artykułPojedź nad polskie morze jesienią!
Następny artykułCzy można i warto zaoszczędzić na fotelu fryzjerskim ?