Strona główna Wydarzenia Pojedź nad polskie morze jesienią!

Pojedź nad polskie morze jesienią!

2

Sezon niski to doskonała okazja do relaksu i oderwania się od codziennych obowiązków. Urlop jesienią ma kilka zalet, które przekonują coraz więcej zwolenników, wypoczynku po sezonie wakacyjnym.

Noclegi w atrakcyjnych cenach
Jedną z największych zalet wczasowania po sezonie jest możliwość wynajęcia noclegu w bardzo atrakcyjnej cenie. Podczas letnich miesięcy nierzadko właściciele pensjonatów celowo podnoszą koszty wynajęcia noclegu, z racji ogromnego zainteresowania wczasowiczów. We wrześniu i październiku opłaty za pokoje i domki znacznie spadają. Jest to okazja do wynajęcia apartamentu w hotelu ze SPA w przystępnej cenie. Przykładem ośrodka, który proponuje komfortowe domki jest: ross-domki.pl w Sarbinowie. Goście mają do dyspozycji bezpłatne wi-fi, parking i ogrody przy każdym domku. Kompleks mieszkaniowy jest oddalony 300 metrów od plaży. Przykładów tanich noclegów jest wiele. Jadąc na jesienny urlop nie trzeba martwić się brakiem miejsc.

Brak tłumów zwiedzających
Ogromną zaletą jesiennego urlopu jest fakt, że w miasteczkach nie ma tłumu wczasowiczów. Panują cisza i spokój, które sprzyjają relaksowi. W sezonie niskim nie ma problemu ze spacerami po plaży czy deptaku. Nie słychać głośnych rozmów, ani gwaru w restauracjach. Jesienny urlop jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą na chwile uciec od codziennych obowiązków i zapomnieć o szybkim tempie życia. Spacerując po plaży można wsłuchać się w szum fal i przysiąść na piasku ciesząc się świeżym powietrzem. Warto wspomnieć, że z racji mniejszej liczby zwiedzających, wiele lokali gastronomicznych proponuje gościom zniżki na pozycje w menu. Klimat jesiennego urlopu sprzyja wyciszeniu i nabraniu energii do dalszej pracy.

Sportowe atrakcje
Oczywistym jest, że jesienna pogoda nie daje możliwości całodziennego opalania się na plaży. W okresie niskim najlepiej jest oddać się aktywnością sportowym. W miejscowościach nadmorskich dostępnych jest wiele wysokiej jakości ścieżek rowerowych. Poza tym, warto wybrać się na długi spacer albo pieszą wycieczkę. Wiele osób zapomina, że nadmorskie miasteczka mają również swoje zabytki i miejsca warte obejrzenia. Lokalne muzea czy ruiny zamków są jedynie przykładem atrakcji jakie można znaleźć nas polskim morzem. Oczywiście wiele kurortów oferuje swoim gościom korty tenisowe i siłownie. Na amatorów joggingu czekają trasy biegowe. Jesienny urlop jest inny niż ten w sezonie wysokim. Mimo, że w tym czasie istnieje mniejsza szansa na mocną opaleniznę, z pewnością warto choć raz wybrać się nad morze jesienią.

Odpoczynek w sezonie niskim generuje mniej wydatków, przez co może trwać dłużej. Warto również wspomnieć, że wybierając odpoczynek we wrześniu pojedziemy na urlop, gdy już wszyscy wrócą z wakacji, co może wprowadzić nas w jeszcze lepszy nastrój. Cisza i spokój panująca w kurortach w sezonie niskim pozwala na skupienie się na sobie i relaks.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak przygotować trawnik do zimy
Następny artykułZ myślą o tych, którym zabrakło szczęścia. Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!