Strona główna 112 Wzmożony ruch przy cmentarzach. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Wzmożony ruch przy cmentarzach. Policja apeluje o bezpieczną jazdę

0

Do 3 listopada potrwa policyjna akcja „Znicz 2019”, w trakcie której świdniccy oraz dolnośląscy policjanci dbać będą o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas dni zadumy i pamięci o zmarłych. Wzmożony ruch aut panuje tradycyjnie przy świdnickich nekropoliach, jak również w okolicach cmentarza w Strzegomiu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą realizować czynności mające na celu ograniczenie tych zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi z całego Dolnego Śląska wzmogą intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji

W czasie trwania akcji Znicz policjanci szczególną uwagę poświęcą przestrzeganiu ograniczeń prędkości – zwłaszcza na obszarze zabudowanym, stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, sprawdzaniu trzeźwości kierowców, respektowaniu ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwego używaniu świateł zewnętrznych pojazdów, stosowaniu przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Oczywiście policjanci obejmą również swoim nadzorem te miejsca, gdzie nastąpią zmiany w organizacji ruchu, zwłaszcza w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów zostanie całkowicie zamknięty. W razie potrzeby mundurowi będą ręcznie kierować ruchem, aby nie dopuścić do zatorów i nadmiernych utrudnień. Należy zaznaczyć, że ogół czynności podejmowanych przez policjantów będzie miał przede wszystkim charakter pomocowy. Funkcjonariusze będą informować, doradzać i objaśniać wszystkie niejasności związane ze zmianami w organizacji ruchu, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć w miejsce spoczynku swoich bliskich oraz bez utrudnień i w spokoju uczcić ich pamięć – zaznacza Ząbek.

/mn/

Poprzedni artykułKwestują na Wszystkich Świętych
Następny artykułNajlepsze zdjęcia października [ROZWIĄZANIE KONKURSU]