Strona główna 0_Slider Kwestują na Wszystkich Świętych

Kwestują na Wszystkich Świętych

0

Od wczesnych godzin porannych świdnickie cmentarze są pełne odwiedzających groby swoich bliskich. Tradycyjnie trwają również kwesty. W tym roku tradycyjnie przy wejściach na cmentarze spotkamy wolontariuszy Towarzystwa im. Brata Alberta.

Wolontariuszy Towarzystwa im. Brata Alberta ze Świdnicy można rozpoznać po charakterystycznych pelerynach i trzymanych w rękach zielonych puszkach. Tym razem organizacja zbiera fundusze na utrzymanie schronisk – W Świdnicy mamy dwa schroniska. Jedno na ul.Westerplatte dla mężczyzn oraz drugie w pobliżu szpitala Latawiec, tam przebywają osoby niepełnosprawne i kobiety. Ze zbieranych pieniędzy schroniska mogą lepiej wyposażyć budynki, ale także umożliwiają one zapłacenie rachunków w razie awarii jakiegoś urządzenia – mówi jedna z wolontariuszek.

Kwestujący zmieniają się co trzy godziny. Będzie można ich spotkać na wszystkich cmentarzach w Świdnicy – przy ul. Brzozowej, ul. Słowiańskiej oraz ul. Łukasińskiego. Zbiórki rozpoczęły się o 9:00 i potrwają do godziny 17:00.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/