Strona główna Sport Piłka ręczna Wyjazdowy triumf Szarych Wilków

Wyjazdowy triumf Szarych Wilków

0

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wrócili na ścieżkę zwycięstw. Po porażkach z liderem i wiceliderem tabeli, świdniczanie przywieźli komplet punktów z Legnicy. Bohaterem wygranego 23:20 meczu z tamtejszą Dziewiątką był bramkarz Damian Olichwer, który zakończył występ z ponad pięćdziesięcioprocentową skutecznością!

„Oli” zamurował bramkę od pierwszych minut, raz po raz popisując się świetnymi interwencjami. To było kluczem do zwycięstwa, bowiem w ofensywie Szare Wilki nie wystrzegały się błędów i dość trudno przychodziło im zdobywanie goli. Do przerwy ŚKPR zbudował przewagę pięciu trafień (13:8). W drugą część ŚKPR wszedł niezbyt dobrze. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę i dość szybko zbliżyli się na trzy gole. Mimo momentami bardzo chaotycznej gry z obu stron podopieczni Krzysztofa Terebuna do końca spotkania utrzymywali przewagę 3-5 trafień i w sumie bardzo zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Warto odnotować ligowy debiut juniora Norberta Bala, który wskoczył do składu w miejsce zmagającego się z urazem Jakuba Pierzaka oraz kolejną w tym sezonie dwucyfrową zdobycz bramkową najlepszego strzelca zespołu – Adama Chmiela. Filigranowy skrzydłowy bezbłędnie wykonał pięć rzutów karnych i tyle samo trafień dołożył z gry.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 20:23 (8:13)

Przebieg meczu: 5 2:1, 10 4:3, 15 5:7, 20 6:9, 25 7:12, 30 8:13, 35 11:14, 40 13:16, 45 14:19, 50 17:21, 55 17:21, 60 20:23

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński, Wiszniowski – Chmiel 10. Borowski 4, K. Stadnik 2, Etel 2, Wołodkiewicz 2, Pęczar 1, Kozak 1, Dębowczyk 1, Jaroszewicz, Redko, Jankowski, Starosta, Bal

Kary: Dziewiątka 12 minut, ŚKPR 10 minut

Karne: Dziewiątka 5/3 ŚKPR 5/5