Strona główna 0_Slider Podium dla Baszty, Polonii-Stali i AP 13!

Podium dla Baszty, Polonii-Stali i AP 13! [FOTO]

0

Bardzo interesujący przebieg miał kolejny turniej piłkarski dla dzieci z cyklu „JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup 2019/2020”. W hali na Zawiszowie o prym walczyło dziesięć zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2010. Na finiszu najlepsi okazali się ostatecznie młodzi piłkarze Baszty Wałbrzych.

Silną grupę stanowili świdniczanie bowiem w turnieju wystąpiły po dwie ekipy gospodarzy – Polonii-Stali, jak również dwie drużyny Gryfa i jedna AP 13. Oprócz nich o zwycięstwo walczyły dwie drużyny Lechii Dzierżoniów, Forza Wrocław, Młode Wilki Kąty Wrocławskie i wspomniana Baszta Wałbrzych. W ostatecznym rozrachunku wałbrzyszanie pokonali dwie świdnickie ekipy – Polonię-Stal I i AP 13. Na wszystkie drużyny czekały pamiątkowe puchary, najlepsze drużyny otrzymały również sprzęt sportowy firmy JAKO – patrona tytularnego turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów został gracz AP 13 Świdnica, Jakub Krawczyk. Miano najlepszego bramkarza przypadło w udziale Jakubowi Pręciakowi (Baszta Wałbrzych), a królem strzelców został Maciej Kazimierczak z Polonii-Stali II Świdnica.

Cykl turniejów piłkarskich “JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup” jest jednym z laureatów tegorocznego głosowania mieszkańców naszego województwa w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Klasyfikacja końcowa:
1. Baszta Wałbrzych
2. Polonia-Stal I Świdnica
3. AP 13 Świdnica
4. Polonia-Stal II Świdnica
5. Forza Wrocław
6. Młode Wilki Kąty Wrocławskie
7. Lechia I Dzierżoniów
8. Gryf II Świdnica
9. Lechia II Dzierżoniów
10. Gryf I Świdnica

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł7-letni Olek zapuścił i ściął włosy dla dzieci z chorobą nowotworową [FOTO]
Następny artykułWyjazdowy triumf Szarych Wilków