Strona główna 0_Slider Uwaga! Niebezpiecznie na placu zabaw

Uwaga! Niebezpiecznie na placu zabaw [Aktualizacja]

2

Poszedłem z psem na spacer i nie mogłem uwierzyć jak zabezpieczono plac zabaw, na którym bawi się moje dziecko – napisał 2 listopada czytelnik Swidnica24.pl. Ogrodzenie ostrymi zakończeniami zostało skierowane wprost na urządzenia do zabawy.

Plac jest na Zarzeczu pomiędzy ulicami: Klonowa, Okrężna i Kołłątaja. Dzieci z niego nie uciekną, ale za to mogą się ponabijać na druty z rozmontowanego ogrodzenia – pisze czytelnik. Widać, że w pobliżu prowadzone są prace ziemne i część ogrodzenia zdemontowano. Przerwy między przęsłami zostały prowizorycznie zabezpieczone, więc faktycznie dzieci nie uciekną, ale mają duże szanse, by nadziać się na ostre zakończenia.

Zgodnie z porozumieniem zawartym w 2014 roku pomiędzy Gminą Miasto Świdnica a Spółdzielnią Mieszkaniową w sprawie zagospodarowania skweru pomiędzy ulicami Klonową i Okrężną, to Spółdzielnia odpowiedzialna jest za bieżące utrzymanie placu zabaw w dobrym stanie technicznym – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy. – Miasto na własny koszt wykonało plan zagospodarowania terenu należącego do Spółdzielni, jak również zakupiło i zamontowało urządzenia zabawowe.

Na pytania o zagrażające bezpieczeństwu dzieci ogrodzenie skierowaliśmy do Spółdzielni Mieszkaniowej. Na odpowiedź czekamy.

Aktualizacja: 5 listopada otrzymaliśmy odpowiedź. Przęsła ogrodzenia placu zabaw przy ul. Klonowej – Okrężnej zostały zdemontowane przez MZEC Świdnica w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi budowy sieci ciepłowniczej. Po naszej interwencji w dniu 04.11.2019r. przęsła zostały zabezpieczone, a przedstawiciel MZEC Świdnica poinformował, że ogrodzenie zostanie przywrócone do stanu pierwotnego w terminie do 08.11.2019r.

Marek Krajewski
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy

/asz/
Zdjęcia nadesłane przez czytelnika.

Poprzedni artykułObiadu nie będzie
Następny artykułZnakomity mecz i kolejny komplet punktów. Piast rozbity na własnym terenie! [DUŻO ZDJĘĆ]