Strona główna Sport Piłka nożna Triumf biało-zielonych, świdniczanie obsadzili całe podium…

Triumf biało-zielonych, świdniczanie obsadzili całe podium…

0

Świetnie zaprezentowali się młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2012. Podopieczni Andrieja Kozachenko okazali się najlepsi podczas halowego turnieju zorganizowanego przez klub UKS Gryf Świdnica w hali na Zawiszowie. Na pozostałych miejscach podium uplasowali się gospodarze, a także Akademia Piłkarska 13.

Zwycięzcy turnieju w pierwszej fazie grupowej spotkali się z AKS-em I Strzegom, AP 13 Świdnica i Gryfem II Świdnica. Wygrali wszystkie pojedynki, notując następujące rezultaty 2:0, 1:0 i 2:0. W finałowej grupie o najwyższe miejsca (Liga Mistrzów), biało-zieloni wygrali 2:1 z KAP Kamienna Góra i zremisowali 1:1 z AP 13 Świdnica. W spotkaniu o pierwszą pozycję na zakończenie turnieju zmierzyli się z gospodarzami – Gryfem I Świdnica. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli poloniści, pokonując swoich rówieśników 3:0. Gryf I Świdnica zajął ostatecznie drugie, a AP 13 Świdnica trzecie miejsce na zakończenie zmagań. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Franciszek Łukasik z Polonii-Stali Świdnica, królem strzelców Kacper Mielnik (6 goli) z Gryfa I Świdnica, a najlepszym bramkarzem Franek Sypko z AKS-u I Strzegom.

Skład trzech najlepszych zespołów:

Polonii-Stali Świdnica: Tomasz Antoniuk, Kamil Ulfik, Franciszek Łukasik, Kacper Krawczyk, Dominik Pyka, Tymoteusz Andruszkiewicz, Krzysztof Piotrowski, Kajetan Siedziukiewicz, Borys Święcicki, Marcel Gadzinski.

Gryf I Świdnica: Krystian Kafel, Aleksander Żędzianowski, Szymon Pawłowski, Konrad Gołębiowski, Miłosz Magierowski, Kacper Mielnik, Maciej Politański.

AP 13 Świdnica: Tomasz Piotrowski, Tomasz Bryndza, Jasiu Jarema, Kuba Anniuk, Kuba Trzaska, Adam Kurzawa, Oskar Przerwa, Dawid Drozd, Dominik Jamróz, Krystian Bogacz.

/MDvR/