Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku ul. Pułaskiego.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu „Świdnica Moje Miasto”
Fot. Jan Bortkiewicz.
Kolekcja: Portal „Świdnica – Moje Miasto”.
Ulica Kazimierza Pułaskiego – 1976 r.
Kamienica nr 24 z rokokową fasadą z ok. 1740 r. Kamienica nr 22 po prawej stronie zastąpiona już przez plombę z lat 60.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki
![Szły po śmierć. II Marsz Pamięci więźniarek FAL Graben w Strzegomiu [FOTO/Video]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/20260208_Marsz_Pamieci_w_Strzegomiu-4-238x178.jpg)








![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)