Strona główna 0_Slider Spłonął dach na kamienicy, 7 rodzin ewakuowanych

Spłonął dach na kamienicy, 7 rodzin ewakuowanych

0

Do groźnego pożaru doszło minionej nocy w Świebodzicach. Spłonęło poddasze i dach kamienicy przy ul. Jeleniogórskiej 18. Nikt nie odniósł obrażeń.

 

Jak informuje Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, informacja o pożarze została zgłoszona o 3.13. Pożar objął całe niezamieszkałe poddasze oraz dach. W gaszeniu brało udział 10 jednostek  zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, dogaszanie trwało do rana.

Z budynku ewakuowano 32 osoby. – W budynku jest 8 mieszkań, w tym dwa komunalne – informuje burmistrz Paweł Ozga. Stan budynku oceni Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i od jego decyzji będzie zależało, czy lokatorzy będą mogli wrócić przynajmniej do części mieszkań. – Dwóm rodzinom zapewnimy mieszkania zastępcze, pozostali zdecydowali się zatrzymać u rodzin – mówi burmistrz. Wszystkie gospodarstwa domowe otrzymają po 6 tysięcy złotych zapomogi, a każdy z lokatorów bezpłatne ciepłe posiłki w miejskiej jadłodajni.

Jak podaje burmistrz, na poddaszu do późnych godzin nocnych prowadzone były prace adaptacyjne i niewykluczone, że pożar może mieć z nimi związek. Spłonęło 220 metrów powierzchni. – Jesteśmy w kontakcie z administratorem budynku i błyskawicznie będą podjęte działania, by przeprowadzić remont dachu jeszcze przed zimą – dodaje Paweł Ozga. Straty szacowane są na około milion złotych.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPodróż w czasie w willi Treutler
Następny artykułAwaria ciepłociągu na Osiedlu Młodych