Strona główna 0_Slider Remont Franciszkańskiej z sześciotygodniowym opóźnieniem

Remont Franciszkańskiej z sześciotygodniowym opóźnieniem [FOTO]

5

Nie do połowy października, a do końca listopada mają potrwać prace przy przebudowie ulicy Franciszkańskiej. Świdnicki magistrat potwierdza, że przy realizacji inwestycji doszło do opóźnienia.

Zgodnie z zawartą 15 kwietnia 2019 roku umową między miastem a firmą Polskie Surowce Skalne, zakończenie przebudowy ulicy Franciszkańskiej miało nastąpić do 15 października 2019 roku. W ramach wartej ponad 1 mln 200 tys. złotych drogowej inwestycji, w pierwszej kolejności wykonawca zajął się remontem odcinka od ulicy Siostrzanej do Grodzkiej. 1 października rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy Franciszkańskiej, obejmując odcinek od Marii Konopnickiej do Siostrzanej.

Przyglądający się inwestycji mieszkańcy już wtedy wskazywali, że przy dotychczasowym tempie prac zakończenie remontu w pierwotnym terminie może być mało prawdopodobne. Problem ten dostrzegli także miejscy urzędnicy. Na zbyt mały postęp robót zwracano uwagę podczas cotygodniowych rad budowy, a do wykonawcy prac dwukrotnie wystosowano także pisma o “pilne i zdecydowane podjęcie działań mających na celu przyspieszenie prac”. Teraz już wiadomo, o ile przedłużą się roboty.

Opóźnienie w realizacji prac przy ul. Franciszkańskiej wykonawca ocenił na 6 tygodni. Aktualny termin zakończenia robót to 30 listopada br. Przyczyną tego było opóźnienie w realizacji inwestycji przy przebudowie ul. Siostrzanej, a wiązało się to z nieprzewidzianą kolizją istniejących sieci infrastruktury podziemnej. Po korekcie projektów można było przystąpić do dalszych prac. Nieukończenie robót branży sanitarnej na ul. Siostrzanej, nie pozwalało rozpocząć inwestycji przy ul. Franciszkańskiej – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Artur Ciachowski