Strona główna Sport Piłka nożna Porażka z GKS-em, Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica mistrzem jesieni!

Porażka z GKS-em, Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica mistrzem jesieni! [FOTO]

0

Niestety nie udało się z przytupem zakończyć sportowych zmagań w 2019 roku. Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica przegrali ostatni w tym roku bój, ulegając na wyjeździe GKS-owi Mirków/Długołęka. Już wcześniej biało-zieloni zapewnili sobie jednak mistrzostwo jesieni i w dobrych nastrojach mogą szykować się do drugiej części sezonu 2019/2020 na boiskach grupy wschodniej IV ligi.

Od początku było widać, że mecz w Mirkowie do łatwych należeć nie będzie. Świdniczanie próbowali kreować grę, ale brakowało precyzji. Popełnialiśmy sporo błędów i brakowało podań otwierających drogę do siatki. Gry piłką z pewnością nie ułatwiała kiepska już o tej porze roku murawa. Po biało-zielonych widać już było nieco trudy wymagającej i znakomitej w naszym wykonaniu rundy jesiennej. Mirkowianie zwietrzyli swoją szansę i zaprezentowali się dobrze na tle lidera rozgrywek. W pierwszej połowie działo się niewiele. Dość często staraliśmy się posyłać piłkę w pole karne GKS-u, lecz kończyło się tylko na niebezpieczeństwie, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Początek drugiej połowy należał do gości. Błyskawicznie staraliśmy się odbierać piłkę i nie wypuszczać rywali z własnej połowy. W 49. minucie bardzo groźnie uderzał Sebastian Białasik, lecz jego intencje wyczuł Łukasz Palmowski, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. W miarę upływu czasu gra znów się wyrównała i oddaliliśmy się od bramki gospodarzy. W 78. minucie miejscowi mieli furę szczęście. W pole karne zagrał Daniel Orzechowski, a futbolówka podskoczyła na nierówności i przelobowała bramkarza mirkowian. Niestety nie zmierzała jednak w światło bramki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, przeciwnicy przeprowadzili swoją akcję tego spotkania. Strata piłki na własnej połowie okazała się fatalna w skutkach. Piłkarze GKS-u wyprowadzili w 90. minucie błyskawiczną kontrę, a z bliskiej odległości jedynego gola w tym meczu zaliczył Grzegorz Zygadło. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0, rewanżując się za porażkę w pierwszym spotkaniu. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu pokonaliśmy ich przed własną publicznością 2:0.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica jest liderem jesieni 2019 roku. Po 16 kolejkach mamy w swoim dorobku 37 punktów, na które składa się 12 wygranych, 1 remis i 3 porażki. O trzy „oczka” wyprzedzamy drugiego w tabeli Sokoła Wielka Lipa i o siedem trzecią Bielawiankę Bielawa. Świdniczanie w pierwszej rundzie odnieśli ponadto zwycięstwa nad swoimi najgroźniejszymi jak na razie przeciwnikami.

GKS Mirków/Długołęka – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 1:0 (0:0)

Skład: B. Kot, Paszkowski, Barros, Orzech, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Myrta, Chajewski (71′ Szczygieł), Białasik (80′ Sikora), Emeka (67′ Orzechowski).

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułMagiczne widowisko „Królowa Śniegu” w świdnickim teatrze [KONKURS]