Strona główna Sport Piłka nożna Podium w Łodzi, świetny turniej w wykonaniu naszych żaków

Podium w Łodzi, świetny turniej w wykonaniu naszych żaków

0

Niesłychane emocje swoim kibicom zapewnili młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2012. Podopieczni Andrieja Kozachenko wzięli udział w niezwykle silnie obsadzonym turnieju w Łodzi, gdzie na starcie oprócz drużyn gospodarzy nie zabrakło m.in. ekip Tomaszowa Mazowieckiego, Legionowa, Leszna, Siedlec, Wrocławia, Szczecina, czy Ostrołęki.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 14 zespołów przydzielonych w pierwszej fazie turnieju do dwóch grup. Tam zmagania toczyły się systemem każdy z każdym. Biało-zieloni spisali się fantastycznie, wygrywając 4:2 z Football Academy Łódź-Południe, 3:2 z Legionovią II Legionowo, 2:1 z ŁKS-em Łódź, 6:0 z TKM Kąty i 4:2 z Pogonią Siedlce. Jedyna porażka przytrafiła nam się z Football Academy Leszno. Prowadziliśmy 1:0, a następnie 2:1, lecz w końcówce rywale zdołali odwrócić losy meczu, zwyciężając 3:2. Ostatecznie zajęliśmy świetną drugą pozycję w grupie.

Do decydującej rozgrywki o najwyższe lokaty przystąpiło osiem drużyn. Tam pokonaliśmy 3:2 Lechię Tomaszów Mazowiecki, wygraliśmy 3:0 z Bumerangiem Wrocław, bezbramkowo zremisowaliśmy z Łódzką Akademią Futbolu i ulegliśmy 0:3 Legionovii I Legionowo. Ekipa z Legionowa stanęła finalnie na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając Football Academy Leszno i nasz MKS Polonia-Stal Świdnica!

To był dla nasz bardzo udany turniej. Tomasz Antonik został ponadto okrzyknięty najlepszym bramkarzem całego turnieju. Łącznie strzeliliśmy 27 goli, tracąc 15 – wylicza trener biało-zielonych, Andrii Kozachenko.

Klasyfikacja końcowa – najlepsza ósemka turnieju:
1. Legionovia I Legionowo
2. Football Academy Leszno
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Pogoń Siedlice
5. Legionovia II Legionowo
6. Bumerang Wrocław
7. Łódzka Akademia Futbolu
8. Lechia Tomaszów Mazowiecki

Skład świdnickiej drużyny: Tomasz Antoniuk, Kamil Ulfik, Bartłomiej Kołakowski, Olivier Majewski, Fryderyk Miedziński, Igor Paszkowski, Franciszek Folkman, Kacper Krawczyk, Stanisław Marciniszyn, Dominik Pyka.

/MDvR/

Poprzedni artykułPotrącił pieszą i uciekł. Poszukiwani świadkowie
Następny artykułŚwiąteczny czas