Strona główna Wydarzenia Świąteczny czas

Świąteczny czas

2

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Trudno je sobie wyobrazić bez tradycyjnej kolacji, prezentów, śniegu za oknem, no i choinki. Obecnie możemy wybierać pomiędzy drzewkami naturalnymi pochodzącymi z legalnych plantacji oraz sztucznymi choinkami. Zależy, czego szukamy.

  1. Choinka na wiele sezonów
  2. Sztuczna nie znaczy gorsza
  3. Wieczór pełen marzeń

Choinka na wiele sezonów
Ciekawą alternatywą, łączącą w sobie elementy naturalnego drzewa oraz sztucznej choinki, może być produkt złożony z naturalnego pnia sosnowego, do którego przytwierdzamy gałązki wykonane z tworzywa sztucznego (PCV). Choinka taka posłuży nam przez kilka, czy nawet kilkanaście sezonów. Nie będziemy mieli problemów z rokrocznym wyborem drzewka, osadzaniem go w niestabilnym stojaku, no i sprzątaniem opadających igieł. Gustowne i bardzo estetyczne choinki na pniu, występują w kilku odmianach kolorystycznych, w różnych odcieniach zieleni (także z białymi „ośnieżonymi” gałązkami) oraz w trzech wysokościach: 150, 180 i 215 centymetrów. Ceny wahają się od 150 do 420 złotych.

Sztuczna nie znaczy gorsza
Choinka taka ma wiele zalet. Ponieważ jej gałązki możemy dowolnie kształtować, lekko je wyginając w górę lub w dół, każdorazowo może być nieco bardziej lub mniej strzelista. Jej pień jest osadzony w ładnej, gustownej donicy, owiniętej dobrze dobranym materiałem, a także wypełnionej betonem, co pozwoli jej zachować zdecydowanie większą stabilność niż normalnemu drzewku, wstawionemu w zwykły drewniany lub metalowy stojak. Jest to dość ważne, zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta lub małe dzieci. Dodatkowym atutem naszego drzewka jest także fakt, iż nie posiada ono zapachu, a więc spokojnie mogą spędzić przy nim wigilię oraz święta ludzie uczuleni na naturalną woń świerku, czy jodły. Po świętach choinkę pakujemy do kartonu, który chowamy w piwnicy, na strychu lub w pawlaczu. Odpadają nam zatem problemy z utylizacją naturalnego drzewka. Koszt naszej choinki zwraca się właściwie w ciągu dwóch sezonów. Drzewko przed odłożeniem na czas spoczynku wystarczy odkurzyć, ewentualnie opłukać wodą i dokładnie osuszyć. Daje to gwarancję, że kolejne święta spędzimy przy choince jak spod igły.

Wieczór pełen marzeń
Świąteczny czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, przy suto zastawionym stole, z pięknymi oraz wyczekiwanymi prezentami, umieszczonymi pod wymarzoną choinką, na pewno na długo pozostanie w naszych sercach. Warto więc zainwestować w drzewko, dzięki któremu nasze święta zyskają zupełnie inny wymiar, a my będziemy mogli się cieszyć naszą zieloną towarzyszką przez kilka dobrych sezonów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodium w Łodzi, świetny turniej w wykonaniu naszych żaków
Następny artykułCztery Żywioły Słowa. Festiwal literacki rozpoczęty