Strona główna 0_Slider Pociągiem w Góry Sowie? Kolej wraca do Bielawy

Pociągiem w Góry Sowie? Kolej wraca do Bielawy

0

W grudniu, po czterdziestu dwóch latach przerwy, do Bielawy powrócą pociągi pasażerskie. Wyremontowana linia kolejowa łącząca Bielawę z Dzierżoniowem, dla świdniczan może oznaczać możliwość bezpośredniego i szybkiego dojazdu do miasteczka będącego bazą wypadowa w Góry Sowie.

W połowie grudnia 2018 roku linia nr 341 relacji Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów została przejęta od PKP przez samorząd województwa dolnośląskiego. W styczniu 2019 ogłoszono przetarg na jej rewitalizację. Inwestycja warta niemal 15 mln złotych zmierza już ku końcowi, a pod koniec października odbył się pierwszy, testowy przejazd odnowioną linią.

Od grudniowej zmiany kolejowego rozkładu jazdy linia będzie stanowiła przedłużenie relacji pociągów z Wrocławia, przez Świdnicę, do Dzierżoniowa. Kursy zostaną przedłużone do Bielawy Zachodniej. Władze województwa liczą, że nowe połączenie, które będzie kursować kilka razy dziennie zachęci do odwiedzania regionu. Czas podróży do Wrocławia wyniesie około 85 minut, a do Świdnicy około 25 minut. Zarządcą linii będzie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

/mn/

Poprzedni artykułKierowca autokaru zwolniony za niebezpieczną jazdę
Następny artykułListopad nie musi być ponury! W niedzielę Targ Ziemi