Strona główna Wydarzenia Paczkomaty blisko Ciebie w Świdnicy – komfort, oszczędność i bezpieczeństwo przesyłek

Paczkomaty blisko Ciebie w Świdnicy – komfort, oszczędność i bezpieczeństwo przesyłek

2

W przeszłości nadawanie i odbieranie paczek było mocno utrudnione, bo skazani byliśmy na kaprysy poczty polskiej i firm kurierskich. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, za co w głównej mierze odpowiadają paczkomaty, których powstaje coraz więcej. Praktycznie każdego dnia stawiane są nowe, czego przykładem jest paczkomat w Świdnicy na ulicy Ofiar Oświęcimskich 21. To kolejny punkt w Świdnicy usprawniający jeszcze bardziej proces nadawania i odbierania paczek.

Czym kraj długi i szeroki, paczkomatów pojawia się coraz więcej. Wyrastają niemalże jak przysłowiowe grzyby po deszczu, co cieszy mieszkańców nie tylko dużych miast, ale i mniejszych ośrodków miejskich, a nawet wiosek. W Świdnicy powstało już bardzo dużo takich punktów, a pełny wykaz znajdziemy pod adresem: https://inpost.pl/paczkomaty-swidnica.

Dzięki temu mieszkańcy różnych części miasta mają dostęp do paczkomatów, co oznacza, że nie muszą tracić czasu na poczcie, czy oczekiwać na kuriera, który często przyjeżdża w bardzo niekorzystnych godzinach (na przykład, gdy jesteśmy w pracy). Jeśli nigdy nie korzystaliśmy z paczkomatów, a chcielibyśmy zacząć – prosimy zapoznać się z naszym poniższym poradnikiem.

Nadajemy paczkę – jak to zrobić?
Nie ma tu wielkiej filozofii. Możemy to zrobić dwojako – nadać paczkę bezpośrednio w paczkomacie lub przy pomocy Managera Paczek.

  • Tradycyjnie

W tym pierwszym przypadku musimy podążać za komunikatami, które widnieją na ekranie paczkomatu. Kiedy już wprowadzimy wszystkie dane zgodnie z poleceniami, wybierzmy gabaryty paczki, podajmy numery telefonów (swój oraz odbiorcy), a zakończeniem całej procedury jest wskazanie docelowego paczkomaty. Użyjmy karty, żeby zapłacić, dzięki czemu otworzy się skrytka, w jakiej umieścimy przesyłkę. Potwierdzeniem nadania – SMS i mail (dla nadawcy, jak i odbiorcy).

  • Internetowo

Można też nadać przesyłkę, korzystając z Managera Paczek. Najpierw załóżmy tam konto, a następnie zalogujmy się za pomocą podanych w rejestracji danych (Logowanie > Manager Paczek). Możemy też to zrobić bezpośrednio z adresu https://manager.paczkomaty.pl. Przechodzimy do sekcji “Wyślij przesyłki” i tworzymy specjalną etykietę. Gdy już ją wypełnimy, oczekujmy informacji o naliczonej opłacie za nadanie przesyłki. Uiszczamy ją z dostępnych środków, a następnie drukujemy etykietę.

Przygotujmy paczkę, pamiętając, by starannie ją zabezpieczyć. Nalepiamy na nią wydrukowaną etykietę. Wysłać ją możemy w jednym z najbliższych paczkomatów. Jak w Świdnicy to może będzie to nowy paczkomat, na którego namiary znajdziemy pod adresem: https://inpost.pl/paczkomat-swidnica-swi04m-ofiar-oswiecimskich-paczkomaty-dolnoslaskie. Kiedy już będziemy przy maszynie, zeskanujmy numer paczki i podajmy kod nadania z etykiety. Po wykonaniu tej czynności otworzy się jedna ze skrytek, do jakiej włóżmy paczkę.

Odbieramy paczkę – czy to trudne?
Nic z tych rzeczy, to równie łatwe, jak jej nadanie. Jeśli podczas zakupów w sklepie internetowym zdecydujemy się na paczkomat, nie zapomnijmy go zaznaczyć w opcjach dostawy. Gdy nadawca wyślę zamówioną przez nas przesyłkę, dostaniemy specjalny komunikat mailowy, a następnie, jak już dotrze ona do wskazanego przez nas w zamówieniu paczkomatu – otrzymamy powiadomienie zawierające 6-cyfrowy kod odbioru. Musimy go mieć koniecznie przy sobie, by odebrać przesyłkę. Dodatkowo musimy podać własny numer telefonu. Pamiętajmy, że na odbiór przesyłki mamy 48 godzin. Paczki można też odbierać za pomocą specjalnej aplikacji o nazwie InPost Mobile.

Paczkomaty to same korzyści!
Nie dziwi, że coraz więcej osób korzysta z paczkomatów, ponieważ zapewniają one same zalety. Przede wszystkim oszczędzamy czas, bo nie musimy dostosowywać się do godzin pracy poczty bądź firm kurierskich. Paczkomaty są dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oszczędzamy jednocześnie pieniądze, bo paczkomaty gwarantują jedne z najniższych cen na rynku.

Jak widać, odbieranie i nadawanie przesyłek najłatwiejsze jest z paczkomatami!

/Artykuł sponsorowany/