Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

1

Zastawianie całych chodników, wjazdów, ścieżek rowerowych, zajmowanie dwóch miejsc postojowych, parkowanie na przejściach dla pieszych – lista nieprawidłowego i kłopotliwych sposobów parkowania samochodów jest bardzo długa.

Nie brakuje miejsc, gdzie przepisy łamane są notorycznie. Ul. Budowlana – chodnik naprzeciwko Sądu Okręgowego, ulica Spółdzielcza – chodnik zastawiony w każdą niedzielę podczas mszy świętych w katedrze, ul. Komunardów – stale zastawione wjazdy na drogi ewakuacyjne. Jest i przykład zastawienia drzwi wejściowych do budynku.

Galeria zdjęć nadesłana przez czytelników w minionym tygodniu jest wyjątkowo bogata. Wszystkie fotografie wykonano w Świdnicy.

Plac Grunwaldzki

Ul. Armii Krajowej. Zastawione wejście do budynku

Ul. Dąbrowskiego

Ul. Komunardów

„Chciałabym się podzielić zdjęciami z notorycznego zastawiania wjazdu przy ul. Komunardów, do bram 6-6a-6b, na 3 różne sposoby:

Ciągle osoby nieuprawnione:
a) stają na kopercie dla inwalidów – również tak, że zastawiają nam przy okazji wjazd/wyjazd na podwórko.
b) zastawiają wjazd poziomo, choć widać na asfalcie namalowany farbą napis WJAZD i na bramie widoczną tabliczkę o zakazie zastawiania bramy wyjazdowej – informacja o bramie wjazdowej w formie znaku.
c) notoryczne zastawianie wjazdu w taki sposób, że w ogóle nie można wyjechać z podwórka/na nie wjechać, i to nie tylko przez firmę kosmetyczną, (ale też przez innych parkujących przy naszej ulicy), która jest przy bramie nr 8 – gdzie ciągle prosimy tych Państwa o nie parkowanie ich pojazdów na NASZYM wjeździe, bo jest to droga ewakuacyjna, jednak bez żadnego rezultatu. Straż miejska niestety nie może z tym nic zrobić, ostatnio jedna osoba dostała łaskawie mandat po naszych prośbach (stojąc na wjeździe przez ponad 3h w weekend), gdyż inni ciągle dostawali pouczenia i nadal tu parkują i zastawiają wjazd – co wiąże się z tym, że przestajemy dzwonić na Straż Miejską, gdyż ich reakcje nie pomagają, lub SM przyjeżdża zbyt późno, lub wcale, więc osoby parkujące czują się zwyczajnie bezkarnie.Nasza brama wyjazdowa jest jedyną drogą ewakuacyjną czy to z bram, czy w razie pożaru itp.” – piszą mieszkańcy.

Ul. Księcia Bolka

Ul. Leśna

Ul. Ofiar Oświęcimskich

Ul. Sprzymierzeńców

Ul. Spółdziecza

Plac Grunwaldzki

Ul. Wróblewskiego

Ul. Zamenhofa, zatarasowane przejście do przychodni

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected] 

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy WYŁĄCZNIE pod adresem [email protected]. Proszę dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. asz/

Poprzedni artykuł30 lat od Mszy Pojednania. Uroczystości w Krzyżowej
Następny artykułNowe miejsce na relaks w Świdnicy. Prywatne SPA już otwarte! [FOTO]