Strona główna Kultura Malują, rysują, rzeźbią konie. Książka o wielkiej pasji

Malują, rysują, rzeźbią konie. Książka o wielkiej pasji

0

Swoją miłość do tych pięknych zwierząt oddają poprzez działania artystyczne. Portrety ludzi, którzy z pasją malują, rysują i rzeźbią konie, w swojej książce zamieścił dziennikarz Piotr Dzięciołowski. Wśród kilkudziesięciu artystów znaleźli się również świdniczanie.

Konie, tektura. Kama Karst. Zdjęcie z archiwum Kamy Karst

Piotr Dzięciołowski jest dziennikarzem i fotografem, a konie zajmują szczególne miejsce w jego życiu. Ten urodzony warszawiak dla nich przeprowadził się nad Bug. – Dziś fotografuje przede wszystkim konie i ludzi sztuki. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, uczestniczył też w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Paryż, Berlin, Moskwa). Jest laureatem konkursów fotografii prasowej, współorganizatorem Festiwali Sztuki Jeździeckiej w latach 2014-2017. „Malują, Rysują, Rzeźbią KONIE” to dziewiąta książka dziennikarza – czytamy na www.agencja-informacyjna.com.

Już w najbliższą sobotę z autorem publikacji będzie się można spotkać podczas wieczoru autorskiego w restauracji „Biały Las” w Wierzbnej. Gośćmi spotkania będą również bohaterki publikacji Malwina de Brade, Samantha Glińska, Ewa Jaworska i Kama Karst, które zaprezentują swoje obrazy, oczywiście z końmi w roli głównej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Restauracja Biały Las w Wierzbnej
sobota, 23.11.2019
godz. 18.00

/opr. asz/

Poprzedni artykułCoraz więcej nakrętek dla Mai i Emilki. Nie wyrzucaj, zbieraj!
Następny artykułŻarowianie wybrali, gdzie powstaną kwietne łąki