Strona główna 0_Slider Coraz więcej nakrętek dla Mai i Emilki. Nie wyrzucaj, zbieraj!

Coraz więcej nakrętek dla Mai i Emilki. Nie wyrzucaj, zbieraj!

0

Coraz większe efekty przynosi akcja zbiórki plastikowych nakrętek dla Mai i Emilki ze Świdnicy. Dzięki czytelnikom Swidnica24.pl kolejne kilkadziesiąt kilogramów przekazane, a już rośnie kolejna partia!

Emilka Pawlak od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai Tyczyno nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykuł„Raz dokoła” po raz ostatni
Następny artykułMalują, rysują, rzeźbią konie. Książka o wielkiej pasji