Strona główna Sport Inne Komplet zwycięstw drużyny gospodarzy

Komplet zwycięstw drużyny gospodarzy [FOTO]

0

Występująca w roli gospodarza drużyna chłopców z SP 1 w Świdnicy wykorzystała atut swojego boiska i wygrała zawody mini-piłki koszykowej klas 5-6, które odbyły się 15 listopada w hali na Zawiszowie.

Młodzi koszykarze z „jedynki” w pierwszych meczach najpierw gładko pokonali zawodników SP Społecznej (23:0) oraz drużynę SP 315 (40:2). Ich trzeci mecz z SP 6, jak się później okazało był starciem o zwycięstwo w całym turnieju. Po bardzo wyrównanej walce spotkanie zakończyło się zwycięstwem SP 1 różnicą tylko jednego „kosza” (16:14). Ostatni pojedynek był jak się okazało tylko formalnością. Ekipa SP 1 pokonała chłopców z SP 8 (18:2), choć to „ósemka” zdobyła w tym meczu pierwsze punkty. W spotkaniu o czwarte miejsce pomiędzy SP 315 i SP Społeczną dopiero dogrywka zadecydowała o wygranej. Ostatecznie jednym trafieniem lepsi okazali się koszykarze SP 315.

W zawodach wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek. Turniej zorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozgrywany był systemem każdy z każdym w kwartach po 5 minut. Reguła rywalizacji w meczu polegała na grze w pierwszej kwarcie pierwszą piątką zawodników, a w drugiej ćwiartce całkowicie innym składem. Od kwarty trzeciej skład zespołu mógł być dowolny. Na zakończenie imprezy organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Aleksander Jarosz (SP 1), Wiktor Urbańczyk (SP 6), Kacper Skonieczny (SP 8), Alan Wajdzik (SP 315), Eryk Dolata (SP Społeczna).