Strona główna Wydarzenia Jak urządzić swój salon?

Jak urządzić swój salon?

0

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. W tej przestrzeni spotykają się wszyscy domownicy i goście. Nic dziwnego, że właściwe zaaranżowanie pomieszczenia jest bardzo istotne.

Zestaw wypoczynkowy
Zazwyczaj w centralnej części salonu znajduje się zestaw wypoczynkowy. Najpopularniejszym modelem mebla jest narożnik w kształcie litery U. Zestaw wypoczynkowy może być ustawiony w różnych częściach pomieszczenia. Wiele osób lokuje go na środku, przy głównej ścianie lub ustawia w miejscu rozdzielenia dwóch stref funkcjonalnych – kuchni i salonu. Alternatywą dla narożnika jest sofa, która świetnie sprawdza się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich wnętrzach. Coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na metody wykonywania mebli. Nie lada gratką są produkty tworzone ręcznie. Wysokiej jakości meble tapicerowane, produkowane metodą rzemieślniczą dostępne są na: https://www.polipol-international.pl/pl/. Firma proponuje produkty obite naturalną skórą lub innymi materiałami takimi jak: mikrowłókno, szenil czy sztuczna skóra. Co ważne, przedsiębiorstwo dostosowuje swoje projekty do wymagań i oczekiwań klientów. Użytkownik uczestniczy w projektowaniu swojego idealnego mebla.

Kolory ścian
Ogromną rolę w aranżacjach wnętrz odgrywają kolory ścian. To one nadają przestrzeni konkretną energię. Podczas urządzania salonu warto pamiętać, by nie łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów o podobnym natężeniu. Najlepiej sprawdza się zasada kontrastu. Obecnie bardzo popularnej jest malowanie głównej ściany na bardziej intensywny kolor. Taki zabieg znacznie dynamizuje przestrzeń i sprawia, że jest ona bardziej energetyczna. Jeśli nie jesteśmy przekonani do intensywnych barw, możemy wybrać klasyczne pastelowe kolory i uzupełnić wnętrze dodatkami o mocnych barwach. Ważne jest, by stworzyć w pomieszczeniu klimat, który odpowiada domownikom.

Dekoracje i dodatki
Aranżując salon, nie można zapomnieć o odpowiednich dodatkach i dekoracjach. Świetnym pomysłem jest zakup ozdób w jednym kolorze i różnych odcieniach. W ten sposób zostanie zachowana spójność i harmonia aranżacji. Dodatkami, które doskonale pasują do salonu są m.in.: dywan, zasłony, pled i ramki na zdjęcia. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się ponownie foto tapety oraz tapety 3D. Okazałe pejzaże czy figury geometryczne optycznie powiększają przestrzeń. Oczywiście warto także pomyśleć o roślinach, które mają nie tylko walor wizualny ale nierzadko zdrowotny. Piękne paprocie czy fikusy doskonale ozdobią wnętrze. Jeśli nie lubimy lub nie mamy czasu na zajmowanie się roślinami, pomysłowym rozwiązaniem jest ogród w słoju. Taka dekoracja wygląda wspaniale i nie jest wymagająca w pielęgnacji. Oczywiście, warto pamiętać również o odpowiednim oświetleniu. W pomieszczeniu powinno znajdować się kilka źródeł światła, dlatego poza główną lampą sufitową, trzeba postarać się np. o świece, lampki dekoracyjne, LED-y, lamę stojącą lub lampę nocną.

Aranżacja salonu nie musi być trudna. Wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, by móc stworzyć niepowtarzalny wystrój. Warto postawić na ulubione kolory, zestawić ze sobą dwie lub trzy barwy i budować wokół nich całą aranżację.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułO podwyżkach i zmianach w statucie żłobków. Zbliża się sesja Rady Miejskiej
Następny artykułKomplet zwycięstw drużyny gospodarzy [FOTO]