Strona główna 0_Slider Kolejne wydatki na stadionie miejskim

Kolejne wydatki na stadionie miejskim

4

Blisko 17 tys. złotych kosztowały dodatkowe nasadzenia zieleni na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ramach zleconych przez miasto prac, na skarpie oddzielającej stadion miejski od basenu letniego posadzono 10 świerków oraz ponad 400 krzewów.

Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace zrealizowano w miejscu, w którym podczas przebudowy sportowego obiektu ułożona została murawa z rolek, a która częściowo się nie przyjęła.

Przedmiot umowy obejmował zakup wraz z transportem i nasadzeniem 10 sztuk drzew około 8-letnich. Średnio sadzonki mają po około 2 metrów wysokości. Ponadto, przedmiot umowy obejmował mechaniczne i ręczne zdjęcie z powierzchni skarp ziemi nieurodzajnej wraz z jej wywozem oraz nasadzenie 426 sztuk krzewów (wraz z rozłożeniem agrowłókniny) na powierzchni 142 m² – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. – Nasadzenia krzewów na skarpie zostały wykonane zgodnie z decyzją starosty świdnickiego, w ramach nasadzeń kompensacyjnych wycinki drzew i krzewów z terenu OSiR-u – dodaje.

Wcześniej, w sierpniu 2019 roku, w trosce o stan murawy na głównym boisku świdniccy radni wyrazili zgodę na przeznaczenie 70 tys. złotych na zakup aeratora, który pomoże w napowietrzaniu gleby.

Przypomnijmy, modernizacja miejskiego stadionu rozpoczęła się w marcu 2017 roku i miała potrwać do września 2017. Ostatecznie inwestycję odebrano 31 sierpnia 2018 roku, niemal rok po planowanym terminie. Okazała się też sporo droższa od pierwotnych zapowiedzi. Zgodnie z prezentacją przedstawioną we wrześniu 2018 roku, podczas sesji Rady Miejskiej, dotyczącą “stanu realizacji inwestycji miejskich w latach 2015-2018”, przebudowa pochłonęła ponad 9,9 mln złotych. Pierwotnie planowano, że koszt inwestycji wyniesie 7,3 mln złotych.

Michał Nadolski
[email protected]