Strona główna Kultura Katarzyna Herman: Chcę budować na tym, co tkwi w środku

Katarzyna Herman: Chcę budować na tym, co tkwi w środku

0

Od słów uznania dla talentu i urody aktorki rozpoczęło się kolejne spotkanie w ramach Projektu Alchemia teatralna. Na liczne pytania odpowiadała przed publicznością zgromadzoną w sali teatralnej ŚOK Katarzyna Herman. Spotkanie poprowadzili Mariola Mackiewicz i Tadeusz Szarwaryn, aktorzy-amatorzy ze świdnickiej Grupy Dorosłych.

Obsypana komplementami przez współprowadzącą spotkanie Mariolę Mackiewicz artystka stwierdziła, że uważa się raczej za aktorkę charakterystyczną, a nie piękną. Wspominała swój egzamin do PWST, kiedy to rektor Jan Englert przyznał po 15 punktów za warunki głosowe, wrażliwość i sprawność ruchową, a 0 za warunki zewnętrzne. – Dla jednych jestem piękna, dla innych nie. Staram się budować na tym, co tkwi w środku – podkreślała aktorka.

W filmie debiutowała w 1996 roku rolą Iwony w filmie „Urok wszeteczny”. W 1997 roku zagrała Janeczkę Jurewicz, siostrę Marysi w popularnym serialu „Boża podszewka”. W 2004 roku pojawiła się w „M jak miłość” i od tamtego czasu występuje w wielu lubianych przez telewidzów produkcjach takich jak „Magda M.”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty”, „Komisarz Alex”, „Barwy Szczęścia” czy „Druga Szansa”. Znana jest też z licznych ról filmowych, m.in. w „Pokocie”, „Wszystko, co kocham”, „Płynących wieżowcach”, „Generale Nilu”, „Układzie Warszawskim”, „Oszukanych”, „Paniach Dulskich” i „Volcie”. Związana była z licznymi teatrami warszawskimi: Teatrem Powszechnym, Teatrem Ateneum, Teatrem Nowym, Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Rozmaitości. Od 2018 roku należy do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWoda z bakteriami z grupy coli w wodociągu gminy Jaworzyna Śląska
Następny artykułSeria przerwana, ale dystans punktowy zachowany