Strona główna 0_Slider Biegiem w Nowy Rok. Dziś ruszają zapisy do Świdnickiego Biegu Noworocznego!

Biegiem w Nowy Rok. Dziś ruszają zapisy do Świdnickiego Biegu Noworocznego!

0

We wtorek, 12 listopada o godzinie 18.00 w serwisie www.datasport.pl ruszą zapisy do Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA 2020. Impreza tradycyjnie otwierająca sportowy sezon w Świdnicy odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia.

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Świdnicy przygotują dla dorosłych i dzieci trasy w okolicach hali Zawiszów. Bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa posiada atest PZLA. Dodatkowo odbędą się też biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosi 450 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób. Zapisy przez serwis www.datasport

Udział w biegach jest płatny. Dzieci: 10 złotych, wpisowe zostanie przekazane na potrzeby Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, dorośli: 39 zł w dniach 12.11.2019-30.11.2019, 49 zł w dniach 1.12.2019-3.01.2020. W przypadku wolnych pakietów możliwe zapisy w dniu imprezy: płatność gotówką w kwocie 59 zł. Nagrody przewidziano dla minimum trzech najlepszych zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach.

Facebook – Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA: https://www.facebook.com/SwidnickiBiegNoworoczny/

Szczegółowy regulamin imprezy: BIEG – REGULAMIN

Tak było przed rokiem:

Ponad 600 śmiałków wystartowało dziś w okolicach południa w Świdnickim Biegu Noworocznym ZUPBADURA. Na tą liczbę złożyły się osoby startujące w biegach głównych na 5 i 10 km, jak również dzieci i młodzież próbujące swoich sił w wyścigach towarzyszących. W biegu na 5 km w kategorii panów najlepszy był Tomasz Kozłowicz, który pokonał trasę w równe 17 minut. Prawie minutę gorszy był drugi na trasie Krystian Walewski, a trzeci był Bartłomiej Wojsław (18:05). Wśród pań najszybsza okazała się Emilia Gardecka (20:53), wyprzedzając Bożenę Morawską (21:13) i Sylwię Gardecką (21:19). W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn stanął Paweł Pac, który osiągnął czas 35:28. Kolejne pozycje przypadły w udziale Patrykowi Bryłkowskiemu i Karolowi Brylowi, lecz ich strata do lidera wyniosła już około jednej minuty. W klasyfikacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Anna Korzeniewska (41:34), która o ponad 2 minuty wyprzedziła Katarzynę Budziszewską i Katarzyną Bernat.

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułSzlachetna postawa pięściarza Boks Polonii Świdnica
Następny artykułPrzechwycili ponad 2000 porcji amfetaminy