Strona główna 0_Slider Biegacze wystartowali! Kto okaże się najlepszy w V RST Półmaratonie Świdnickim?

Biegacze wystartowali! Kto okaże się najlepszy w V RST Półmaratonie Świdnickim? [VIDEO]

0

Dobiegły końca emocje związane z biegami dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu”, a w tym momencie na trasę ruszyli już uczestnicy rywalizujący w imprezie głównej rozgrywanej oczywiście na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów. W trakcie również zmagania w ramach Dzikiej Piątki. 

W związku z organizacją wydarzenia zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

11:00 – 15:00 osiedle Słowiańskie (przejazd możliwy przez ul. Wałbrzyską na czas trwania zawodów), ul. Przyjaźni, ul. Śląska

11:00 – 12:45: Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu (mapka poniżej)

11:00 – 13:30: Opoczka – Bojanice

11:00 – 14:30: Bojanice – Burkatów

11:00 – 14:45: Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

W dniu 09.11.2019 r. od godz. 12.00 do godz. 15.00
Linia: Kierunek: Przystanki wyłączone
z obsługi:
Nowy przebieg linii:
30 Lubachów Kraszowicka – Działkowa,Kraszowicka – most,

Przyjaźni,

Śląska działki,

Bystrzyca Dolna,

Bystrzyca Dolna – skrzyżowanie

Od Bystrzycka przejazd kolejowy:Bystrzycka.

Burkatów – most

50 Wokulskiego Śląska – OSIR,Słowiańska,

Zielona

Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP
51 Słowiańska Śląska – OSIR,Słowiańska Przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej końcowy
52 E. Plater Słowiańska,Zielona

Śląska – OSIR

Od Jodłowej  –PKP:Westerplatte/Bystrzycka

Pionierów Ziemi Świdnickiej

53 E. Plater Słowiańska,Śląska  – OSIR Przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej początkowy
30 Bystrzyca Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:08 do Bystrzycy Górnej

12:49 z Bystrzycy Górnej

13:23 do Burkatowa

13:54 z Burkatowa

60 Lutomia Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:40 do Lutomii Górnej

13:18 z Lutomii Górnej

Ceremonia dekoracji odbędzie się o godzinie 15.30 w hali OSiR-u przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 – około 200 metrów od lodowiska (mapka poniżej).

5. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – „Dzika Piątka” (trasa: Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńska – Parkowa – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – stadion OSIR), biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu (OSiR – ul. Śląska 35), a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 na świdnickim Rynku. Organizatorzy wydarzenia – Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica przepraszają za utrudnienia i liczą na wyrozumiałość. Równocześnie zapraszają do aktywnego kibicowania biegaczom. Informacje o imprezie można znaleźć na stronie www.polmaraton.swidnica.pl

Tak było przed rokiem

Rywalizacja w kategorii mężczyzn była bardzo zacięta. Od samego początku na prowadzenie wyszła pięcioosobowa grupa zawodników z Kenii, Marokańczyk i Ukrainiec. Na około półmetku biegu (pomiar na 10 km) z tej grupy została już tylko trójka Kenijczyków: Joseph Mumo, Abel Rop i Evans Tanui. Panowie ostatecznie rozstrzygnęli między sobą trzy czołowe lokaty. Na finiszu z czasem 1:06,43 najszybszy był Evans Tanui, wyprzedzając Abela Rop o 7 sekund i trzeciego Josepha Mumo o 15 sekund. Na kolejnych miejscach dwójka Kenijczyków – Mark Rotich i Boniface Nduva. Na szóstej pozycji zameldował się Abderrachim Elasri (Maroko), na siódmej Dmytro Porzewiłow z Ukrainy, a na ósmej najlepszy z Polaków – Patryk Chrzanowski, który stracił do zwycięzcy ponad 8 minut!

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Ruth Mbatha (Kenia), której dotarcie na metę zajęło 1 godzinę, 18 minut i 6 sekund. Triumfatorka o blisko minutę pokonała reprezentantkę Białorusi – Katsiarynę Ptashuk. Na trzeciej lokacie ze stratą już ponad dwóch minut zmagania ukończyła kolejna Kenijka – Hellen Kimutai. Czwarte miejsce dla Ruth Muthee z Kenii, a piąte dla najlepszej z biało-czerwonych – Anny Ficner. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 8 minut i 36 sekund.

/MDvR/

Poprzedni artykułPrawdziwe kino za murami. Skazani mają salę i kręcą filmy [FOTO]
Następny artykułKenijska dominacja przerwana! Fenomenalny bieg Romana Romanenko z Ukrainy!