Strona główna Wydarzenia Żarów Zamontują kamery monitoringu w każdej wsi gminy Żarów

Zamontują kamery monitoringu w każdej wsi gminy Żarów

0

System monitoringu, który funkcjonuje na terenie miasta Żarów zostanie rozbudowany. Kolejne kamery będą zainstalowane w każdej wsi gminy Żarów. O tym, które miejsca na wsiach będą objęte monitoringiem zadecydują już sami mieszkańcy.

Kilka dni temu zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkał się z sołtysami wsi, którzy w porozumieniu z mieszkańcami mają wskazać lokalizację nowych kamer. Zostaną one zainstalowane jeszcze w tym roku. – Montaż kamer przewidziany jest w budynkach użyteczności publicznej, w miejscowościach: Buków, Bożanów, Gołaszyce, Kalno, Mrowiny, Imbramowice, Mielęcin, Mikoszowa, Łażany, Siedlimowice, Przyłęgów, Pyszczyn, Kruków, Wierzbna, Zastruże, Pożarzysko. W każdej wsi zainstalowane będą po dwie kamery, rejestrujące obraz w miejscach wytypowanych przez mieszkańców wsi. System monitoringu obejmować będzie kamery wraz z rejestratorami oraz szafki hermetyczne z uchwytem – mówi Agnieszka Gołuch z referatu inwestycji i dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Nowe kamery, które kosztować będą 55 140 złotych, zostaną zakupione ze środków własnych budżetu gminy Żarów. System monitoringu działa obecnie na terenie samego Żarowa, a kamery zostały zainstalowane w miejscach zaproponowanych przez mieszkańców, radnych Rady Miejskiej oraz funkcjonariuszy policji.

/Gazeta Żarowska, opr. mn/

Poprzedni artykułPole Żonkili posadzone [FOTO]
Następny artykułOlga Tokarczuk laureatką literackiej Nagrody Nobla