Strona główna 0_Slider Pole Żonkili posadzone

Pole Żonkili posadzone [FOTO]

0

1400 cebulek żonkili trafiło do ziemi na placu Grunwaldzkim w Świdnicy. Kwiaty, które pojawią się w tym miejscu na wiosnę, są symbolem nadziei. Pole Nadziei już po raz drugi powstaje z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum, przy udziale dzieci, młodzieży oraz samorządowców.

Akcja Pola Nadziei ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii. To tutaj, w 1998 roku po raz pierwszy zostały posadzone żonkile. Kwiaty są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową, symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Co roku jesienią,  w geście solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi sadzi żonkile, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów.

Dzisiaj w akcji sadzenia cebulek uczestniczyły przedszkolaki ze Świdnicy i ościennych gmin, dzieci ze szkół podstawowych i młodzież licealna. Wspierali ich dorośli, m.in. członkowie i wolontariusze TPCh Hospicjum, samorządowcy i przedstawiciele miejskich jednostek. Na wiosnę kwiaty zostaną ścięte i będą wykorzystane podczas zbiórki charytatywnej, towarzyszącej Marszowi Żonkili.

/opr. asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJaka powinna być nowoczesna strona internetowa?
Następny artykułZamontują kamery monitoringu w każdej wsi gminy Żarów