Strona główna 0_Slider Zakończenie sezonu w wojsławickim Arboretum. Wygraj wejściówki!

Zakończenie sezonu w wojsławickim Arboretum. Wygraj wejściówki!

0

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach k. Niemczy w niedzielę 20 października zaprasza na zakończenie sezonu. Na czytelników Swidnica24.pl czeka 10 bezpłatnych wejściówek.

To już ostatnie wydarzenie przed zimową przerwą. Na niedzielne południe zaplanowano spacer pod frapującym tytułem „Magia spadających liści”, który poprowadzą przewodnicy przyrody Tomasz Dymny i Ewa Kuczyńska. Pokażą i opowiedzą o wyjątkowych liściach, tak ze względu na budowę, przebarwienie jak i przydatność w kuchni. Dowiemy się też, jak liście różnych roślin przystosowują się do zewnętrznych zagrożeń, oraz o tym, że jako element w sztuce znalazły szerokie zastosowanie i były często inspiracją dla malarzy czy rzeźbiarzy.Początek o godzinie 12.00.

Znana florystka z Wrocławia Jolanta Supel poprowadzi w godz. 12.00–16.00 warsztaty w zaplataniu wianków dla najmłodszych, z liśćmi jako główną inspiracją. Będą oczywiście też jesienne bukiety i tajniki ich układania. Na nowe atrakcje i nowe już wiosenne piękno Arboretum przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy, warto więc ten sezon zakończyć ciesząc się urokami jesieni.

KONKURS

Na czytelników Swidnica24.pl czekają dwa rodzinne zestawy wejściówek (po 4) oraz jeden z dwoma biletami do wykorzystania w najbliższy weekend (19-20 października 2019).

Bilety trafią do osób, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedzą na pytanie:

Od którego roku Arboretum należy do Uniwersytetu Wrocławskiego?

Na odpowiedzi czekamy do 17 października 2019 roku do godziny 15.00 pod adresem [email protected]. W temacie proszę wpisać Arboretum, w treści odpowiedź, imię i nazwisko, numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na publikację imienia i nazwiska na portalu Swidnica24.pl w razie wygranej.

/red./

Poprzedni artykułKaruzela śmiechu
Następny artykułOtrzęsiny pierwszoklasistów w „Banachu” [FOTO]