Strona główna Wydarzenia Świdnica Otrzęsiny pierwszoklasistów w “Banachu”

Otrzęsiny pierwszoklasistów w “Banachu” [FOTO]

0

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego przygotowała tradycyjne otrzęsiny pierwszoklasistów. W tym roku w wycieczkę w nieznane udali się uczniowie aż siedmiu klas pierwszych. Najlepiej wypadła pogimnazjalna klasa biologiczno-chemiczna i to właśnie jej uczniowie zorganizują przyszłoroczne otrzęsiny.

Relacja Zuzanny Czernickiej z II LO:

Myśleliśmy o organizacji otrzęsin w konwencji morskiej, jednak stwierdziliśmy, że będzie to zbyt trudne logistycznie. Po wielu burzach mózgów, sprzeczkach i poszukiwaniach trafiliśmy na przysłowie arabskie „Ten kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.” Naszym celem stało się, aby pierwszoklasista Banacha mógł poprzez zabawę poszerzyć swoje horyzonty i przeżyć pierwszą podróż z nowymi kolegami.

Wycieczka w nieznane odbyła się 11.10.2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym, to było uroczyste „(O)trzęsienie ziemi”. Tego dnia pełnoprawnymi Banachami stali się uczniowie aż siedmiu klas pierwszych! Każdy z nich musiał wejść w rolę obywateli różnych państw. W auli gościliśmy mieszkańców ze wszystkich zakątków świata! Jednak przebranie nie było jedynym zadaniem w tegorocznej akcji. Pierwszym zadaniem było przygotowanie filmu. Kolejnymi rysowanie z zawiązanymi oczami, odgadywanie składników mikstury i wiele innych…

Mieliśmy nadzieję, że w trakcie przygotowań uczniowie będą mogli jeszcze lepiej się poznać, a przede wszystkim spojrzeć na świat oczami licealisty. I tak po paru godzinach pierwszaki zostały Banachami. Banachy wiedzą więcej, słyszą lepiej, widzą czego inni nie zobaczą! Pierwszaki, witajcie w progach naszego liceum!

Na koniec, chcielibyśmy podziękować wszystkim bez których organizacja otrzęsin byłaby niemożliwa: profesorom za wyrozumiałość dla nas w trakcie przygotowań; szanownemu jury, za sprawiedliwe oceny; dźwiękowcom, za cierpliwość oraz pomoc w przygotowaniu sprzętu; dziewczynom z klasy 2b za występ oraz oczywiście wychowawcom i uczniom klas pierwszych za tak dobre przygotowanie oraz zaangażowanie!

/II LO, opr. mn/