Strona główna 0_Slider XXIV Dni Gór rozpoczęte!

XXIV Dni Gór rozpoczęte! [FOTO]

0

Spotkania Piotra Snopczyńskiego ze świdnicką młodzieżą oraz Przegląd Piosenki Turystycznej rozpoczęły tegoroczną edycję Dni Gór. Cykl wydarzeń, skierowanych nie tylko do miłośników gór, potrwa do 26 października.

Piotr Snopczyński podczas spotkania z młodzieżą (fot. I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy)

Cykl imprez poświęconych górom jest organizowany w Świdnicy już od 24 lat, a jej inicjatorem jest świdnicki himalaista i miłośnik gór Piotr Snopczyński. Niezmienne wydarzenie ma na celu dzielenie się i rozbudzanie pasji do wędrówek, wypraw górskich czy wycieczek turystycznych, a także zachęcanie do sportu oraz aktywności fizycznej.

Tradycyjnie w programie znalazły się rozmowy o górach z młodzieżą w świdnickich szkołach, dzielenie się wspomnieniami świdniczan z ich wycieczek i wędrówek, pokaz filmu górskiego, czy też wernisaż wystawy „Mount Everest 2019” prezentującej zdjęcia Piotra Snopczyńskiego. Nie zabraknie także lubianych przez publiczność spotkań z polskimi alpinistami i himalaistami. W tym roku o swoich wyprawach i podjętym wysiłku ataku na najwyższe szczyty opowiedzą m.in. Krzysztof Wielicki, Jędrek Bargiel, Janusz Majer, Jarosław Gawrysiak, Marcin Kaczkan oraz Artur Małek.

Pierwszego dnia XXIV Dni Gór odbył się Przegląd Piosenki Turystycznej:

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDzień Patrona w „315” [FOTO]
Następny artykułW sobotę koszykarski Memoriał Henryka Zająca