Strona główna 0_Slider XXIV Dni Gór. Mount Everest i klasztory Azji na zdjęciach świdnickiego himalaisty

XXIV Dni Gór. Mount Everest i klasztory Azji na zdjęciach świdnickiego himalaisty

0

Trud górskich wyzwań, życie pod ośnieżonymi szczytami, a także piękno Himalajów ujął na swoich fotografiach Piotr Snopczyński. Wyjątkowe zdjęcia świdnickiego himalaisty zaprezentowane zostały na wystawach w Galerii Fotografii i Klubie Bolko zorganizowanych w ramach XXIV edycji Dni Gór.

Na wystawie otwartej w Klubie Bolko zaprezentowane zostały fotografie z ostatniej wyprawy na Mount Everest, w której wziął udział świdnicki himalaista i pomysłodawca Dni Gór. – Wróciliśmy z tej góry niecałe 3 tygodnie temu. Była to wyprawa zorganizowana przez Jędrka Bargiela, który chciał zjechać z Mount Everestu na nartach – co się nie udało. Na zdjęciach można zobaczyć przede wszystkim Everest z różnych ujęć – mówił Piotr Snopczyński, wskazując przy tym na liczne, zauważane zmiany pod najwyższym szczytem świata.

Zachwycające fotografie przedstawiające kulturę, religię i architekturę Azji można z kolei oglądać na wystawie w Galerii Fotografii na świdnickim Rynku. – Chciałem pokazać Azję w nieco innej formie, żeby zachęcić Państwa do wyjazdu, do zwiedzania i fotografowania – podkreślił Snopkiewicz. Swoistym przewodnikiem po zdjęciach piątkowego wernisażu był Jacek Olinkiewicz, który wprowadził gości w tematykę buddyzmu.

Cykl imprez poświęconych górom jest organizowany w Świdnicy już od 24 lat. Niezmienne wydarzenie ma na celu dzielenie się i rozbudzanie pasji do wędrówek, wypraw górskich czy wycieczek turystycznych, a także zachęcanie do sportu oraz aktywności fizycznej. Dni Gór potrwają do soboty, 26 października. Już teraz zapowiedziano, że przyszłoroczna – 25. edycja będzie jeszcze bardziej bogata w wydarzenia, zwłaszcza że zbiegnie się w czasie z 50-leciem Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/mn/

Poprzedni artykułZderzenie na łączniku
Następny artykułPomóż stawiać kojce dla psich seniorów