Strona główna 0_Slider To był pokaz siły w Galerii Świdnickiej

To był pokaz siły w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Siłowe zmagania w ramach III Pucharu Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc przeszły już do historii. Uczestnicy zadbali w sobotnie popołudnie o sporą dawkę emocji. Rywalizacja była zacięta, a na gryfie zawieszone zostały na prawdę spore ciężary!

Na starcie imprezy znalazły się 42 osoby, w tym 33 mężczyzn i 9 kobiet. Uczestnicy pochodzili ze Świdnicy, Ząbkowic Śląskich, Bytomia, Głogowa, Czekanki, Oławy, Czerwonki-Leszczyny, Stargardu, Sycowa, Lwówka Śląskiego, Bolesławca, Środy Śląskiej, Świebodzic, Lubawki, Dalborowic, Lubska, Legnicy, Strzegomia, Janiszowa, Szczawna Zdroju, Paszowic, Wrocławia, Gierowa, Strzelina, Rzeszowa i z terenu naszych południowych sąsiadów – Czechów.

 

Nie udało się pobić rekordu imprezy. Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji zawodów Andrzej Kocyła ze Złotoryi wycisnął aż 270 kg. Przed rokiem najsilniejszy był Marcin Karkuła z Warszawy (262,5). Tym razem wynik był mniejszy, ale i tak robi duże wrażenie. W kategorii open mężczyzn najwięcej wycisnął Jarosław Buczko z Ząbkowic Śląskich. Wszystkie trzy próby miał zaliczone, osiągając kolejno 220, 225 i 230 kilogramów. W kategoriach open o zwycięstwie decydowały punkty liczone według formuły Wilks’a (wynik obliczany na podstawie wagi zawodnika i uzyskanego przez niego wyniku). Zwycięzca ważący 96 kg uzyskał tym samym 142,4 pkt. Drugi w klasyfikacji open był Marcin Dulko z Bytomia (82 kg wagi, wynik 195 kg i rezultat Wilks’a 131,11). Trzeci był Leszek Kociołek z Ząbkowic Śląskich (odpowiednio: 91 kg, 205 kg, 130,15 pkt.).

 

W kategorii pań najlepsza okazała się Małgorzata Hałas-Koralewska ze Strzelina. Zawodniczka ważąca zaledwie 59,1 kg podniosła imponujący ciężar 132,5 kg, uzyskując rezultat w formule Wilks’a równy 149,46 pkt. Zwyciężczyni wyraźnie pokonała Jolantę Anasiewicz z Bolesławca (60/105/117,06) i Wiktorię Pagę z Rzeszowa (56,1/80/93,99). 

 

Celem zawodów zorganizowanych w Galerii Świdnickiej była popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w naszym regionie. Na starcie stanęli amatorzy, którzy w kilku kategoriach wagowych, osobno dla kobiet i mężczyzn rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody miały charakter otwarty, a mogli wziąć w nich udział zawodnicy od 14. roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. 

 

Oficjalne wyniki zawodów: TUTAJ

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSzare Wilki wciąż na zwycięskiej ścieżce!
Następny artykułKastetem zaatakował pasażera. Obezwładnili go inni podróżni