Strona główna 0_Slider Kastetem zaatakował pasażera. Obezwładnili go inni podróżni

Kastetem zaatakował pasażera. Obezwładnili go inni podróżni

3

Dzięki zdecydowanej reakcji współpasażerów udało się obezwładnić agresywnego, pijanego mężczyznę jadącego pociągiem z Wrocławia do Jeleniej Góry, który chwilę wcześniej zaatakował jednego z podróżnych. Interweniowała policja.

zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w pociągu Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław – Jelenia Góra, który z głównego wrocławskiego dworca odjechał około godziny 18.30. Według relacji świadków, agresywnie zachowujący się mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów pociągu, kiedy ten zwrócił mu uwagę i próbował go uspokoić. Napastnik został obezwładniony przez współpasażerów. Został mu też odebrany kastet, którym zaatakował pasażera.

Kierownik pociągu powiadomił o sytuacji policję, która około godziny 19.30 interweniowała na stacji w Jaworzynie Śląskiej. – Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik świdnickiej policji. Pijany agresor został osadzony w policyjnym areszcie. Na złożenie przez niego wyjaśnień oraz na postawienie zarzutów trzeba zaczekać do momentu jego wytrzeźwienia.

/mn/

Poprzedni artykułTo był pokaz siły w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykułJesienna giełda staroci [FOTO/VIDEO]