Strona główna 0_Slider Szlachetny gest 6-letniej Zuzi

Szlachetny gest 6-letniej Zuzi

1

Fundacja Rak’n’Roll od 2009 roku działa na rzecz poprawy jakości życia osób chorych na raka i zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej. Do organizowanej przez fundację akcji „Daj włos!” przyłączyła się ostatnio 6-latka z Pszenna.

6-letnia Zuzia Janik miała od małego piękne włosy, często zaczesane w długi warkocz. Od najmłodszych lat mama dbała o jej włosy, ale nigdy ich nie ścinała. 30 września wszystko się zmieniło. Zuzia ma teraz włosy troszkę poniżej ramion, a co zresztą? Resztę wspólnie z mamą, oddała nieodpłatnie na rzecz fundacji Rak’n’Roll – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica. W tym celu udały się do salonu fryzjerskiego Gabriel przy ulicy Wrocławskiej, gdzie Zuzia ścięła piękne włosy o długości 25 cm i przekazała na peruki dla kobiet chorujących na raka. – Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka walczą o swoją kobiecość w chorobie i o to aby godnie chorować i leczyć się świadomie – dodaje Waligóra.

Jesteśmy dumni, że właśnie wśród naszych dzieci i naszych rodziców wzrastają tak szczytne pomysły. Gratulujemy Zuzi i jej mamie tak dojrzałej decyzji – podkreśla grono pedagogiczne z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, do którego uczęszcza 6-latka.

Do akcji organizowanych przez fundację Rak’n’Roll oraz przez inne stowarzyszenia mieszkańcy powiatu świdnickiego przyłączają się bardzo chętnie. W ostatnich latach na oddanie swoich włosów na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową decydowali się m.in. świdnicka wokalistka Paulina Lenda, 4-letnia Maja Kajzer ze Świdnicy, a także Hanna Janik z Pszenna.

O szczegółach akcji „Daj włos!” można przeczytać na stronie internetowej fundacji Rak’n’Roll.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDobór odpowiedniej wagi oznacza precyzję w pracy
Następny artykułŚwidniccy niepełnosprawni wymarzyli sobie galerię z kawiarnią. Potrzebne wsparcie