Strona główna 0_Slider Szedł drogą nie mając odblasków. Policja pokazuje nagranie z potrącenia

Szedł drogą nie mając odblasków. Policja pokazuje nagranie z potrącenia [VIDEO]

6

Świdnicka policja przypomina, jak ważne jest posiadanie odblasków przez pieszych poruszających się wzdłuż dróg. Dobitnie pokazuje to nagranie ze zdarzenia drogowego, które na szczęście nie skończyło się tragicznie w skutkach dla pieszego.

Policjanci udostępnili przekazane im przez kierującego nagranie z potrącenia pieszego, do którego doszło 28 września na drodze krajowej nr 34 w Świebodzicach. 23-letni pieszy został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych. – Prezentujemy ten film w celu przypomnienia i uświadamiania pieszych, że mają oni realny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Bycie widocznym równa się z tym, że jesteśmy bezpieczni. Pieszy poruszający się po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie musi tego robić jeśli porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych – dodaje Ząbek. Mimo to policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych tam, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli w obszarze zabudowanym, zwłaszcza w miejscach słabo oświetlonych.

/KPP Świdnica, opr. mn/