Strona główna Kultura III Koncerty Ziemi Świdnickiej

III Koncerty Ziemi Świdnickiej

0

Wyjątkowe miejsca, piękna muzyka oraz utalentowani muzycy. Cykl “III Koncerty Ziemi Świdnickiej” będzie składał się z 3 koncertów kameralnych, które odbędą się w zabytkowych przestrzeniach wiejskich kościołów oraz dawnego pałacu arystokratycznego.

W najbliższą niedzielę, 13.10.2019, o godz. 17:00 w kościele w Witoszowie Dolnym wystąpią Christian Tarabbia (organy) i Wojciech Kwiatek (klarnet). Wstęp wolny.

W programie: Vivaldi,  Boccherini, Mozart, Provesi, Donizetti, Bossi, Mascagni, Piazzolla.

Christian Tarabbia uczył się gry organowej i kompozycji we włoskiej Novarze. Od zawsze interesował się muzyką chóralną i instrumentalną. Od 2002 roku pełni funkcję organisty tytularnego w Kolegiacie di Santa Maria w Aronie. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Aronie. Koncertował w wielu europejskich krajach, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Portugalii, a także w Rosji oraz Australii. Niedawno nagrał płytę z muzyką organową pt.: “I colori del Nord”.

Wojciech Kwiatek jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu prof. Andrzeja Godka oraz dr hab. Janusza Antonika. Poza tym ukończył studia inżynierskie na wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Aktualnie prowadzi pracę naukową w ramach przewodu doktorskiego w dziedzinie sztuki. Jest laureatem wielu konkursów polskich i zagranicznych. Ma na swoim koncie udział w wielu koncertach solowych, kameralnych i orkiestrowych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Jest twórcą orkiestry Polish Wind Ensemble. Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Promocji Artystycznej Pro-Clasiccal, realizując z nią wiele projektów artystycznych, a od 2016 roku również funkcję dyrektora Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Krościenku nad Dunajcem.

Kolejne koncerty:

19.10.2019, SOBOTA, godz. 18:00
Pałac Gruszów
Gruszów 10, 58-124 Marcinowice
Duo akordeonowe
Maciej Zimka & Wiesław Ochwat
W programie: Musorgski/Ravel, Grieg, Strawiński, Bargielski, Zimka

Obowiązuje bezpłatna rezerwacja miejsc
e-mail: recepcja@palac-gruszow.pl      tel.:  +48 601 899 477

27.10.2019, NIEDZIELA, godz. 13:00
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach
Śmiałowice 32, 58-124 Marcinowice
Łucja Nikolska – flet
Miłosz Nowakowski – wiolonczela
Tymoteusz Jaśków, Michał Fleszar, Jakub Moneta, Maciej Bator – organy
W programie: Vivaldi, Bach

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

/informacje organizatora/