Strona główna 0_Slider Świat oczami szaleńca. Historia „Jokera” już w kinach

Świat oczami szaleńca. Historia „Jokera” już w kinach [KONKURS CINEMA3D]

0

Historię największego przeciwnika Batmana i jednego z najbardziej ikonicznych złoczyńców w historii kina można obejrzeć także w Cinema3D w Świdnicy. To właśnie z filmem „Joker”, wzbudzającym mnóstwo skrajnych emocji, związany jest nasz kolejny konkurs kinowy. Do wygrania aż 12 biletów na dowolne seanse filmowe.

Film wyreżyserował Todd Phillips, znany chociażby z filmów serii „Kac Vegas”. Ale te niezwykle udane komedie nie mają oczywiście nic wspólnego z „Jokerem”.

„Joker” rozgrywa się w Gotham City pod koniec minionego wieku. Bruce Wayne, przyszły Batman, jest dzieckiem i wciąż ma oboje rodziców. Za to Arthur Fleck nie ma prawie nic. Talentu, szczęścia, sensu. Wystarczy jeden gorszy dzień, by ze słabego komika przeobrazić się w psychopatę i przyszłego superzłoczyńcę, jakiego znamy z kart komiksów. „Joker” to brudne, nihilistyczne kino w stylu „Taksówkarza” – w jednej z ról pojawia się tutaj nawet sam Robert De Niro. Główną rolę fenomenalnie zagrał Joaquin Phoenix – zapowiada Cinema3D.

„Joker” momentalnie znalazł się na ustach wszystkich kinomanów po triumfalnym zwycięstwie podczas niedawnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złote Lwy dla kina komiksowego? Niebywałe, a jednak prawdziwe. Jak wskazują krytycy, ten film ma jednak do powiedzenia znacznie więcej niż tylko fikcyjną historię początków największego wroga Batmana. Jakim dziełem jest „Joker”? Czy rzeczywiście słuszne są obawy o odwrócenie wartości, gloryfikację przemocy i pokazywanie zbrodniarza w dobrym świetle? O tym można przekonać się w kinach. Film, bowiem w piątek, 4 października miał premierę. Harmonogram seansów w świdnickim Cinema3D sprawdzimy TUTAJ.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany jest nasz kolejny wielki konkurs kinowy. Do wygrania aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy w przesłanym na adres [email protected] mailu: wymienić co najmniej trzech aktorów, którzy wcielili się w postać Jokera. Mail powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych w związku z konkursem. Na odpowiedzi czekamy do 15 października do południa. Rozstrzygnięcie zostanie opublikowane na portalu. Laureaci zostaną poinformowani o zwycięstwie telefonicznie. Powodzenia!

/oprac. AN/
/materiały Cinema3D/

Poprzedni artykułKabaret Paranienormalni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułNaturalne specjały na jesienne słoty. Targ Ziemi w Kraskowie [FOTO]