Strona główna 0_Slider Przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Uśmiechu

Przedszkolaki świętowały Światowy Dzień Uśmiechu [FOTO/VIDEO]

0

Nawet pochmurna i deszczowa aura nie przeszkodziła kilkudziesięciu przedszkolakom zgromadzonym na świdnickim Rynku radować się i dzielić uśmiechami podczas III Świdnickiego Marszu Przedszkolaka “Uśmiech dla Świdnicy”. W ten sposób najmłodsi mieszkańcy miasta włączyli się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu.

Uśmiech nie tylko wpływa na poprawę relacji między ludźmi, ale także jest doskonałym lekarstwem. Za pomocą uśmiechu uruchamiamy do 53 mięśni i stymulujemy wydzielenie endorfin będących hormonem szczęścia. Pomysłodawcą Światowego Dnia uśmiechu był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. “smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

Świdnicką edycję organizuję Przedszkole Językowe AbraCadabra przy wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury. Przed Teatrem Miejskim w tym roku spotkały się maluchy z kilku świdnickich placówek. W ramach obchodów Światowego Dnia Uśmiechu nie zabrakło mydlanych baniek, wspólnego śpiewania piosenek oraz rozdawania przechodniom własnoręcznie wykonanych laurek.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński