Strona główna 112 Podczas interwencji domowej policjanci znaleźli amfetaminę

Podczas interwencji domowej policjanci znaleźli amfetaminę

0

Zatrzymaniem w policyjnym areszcie zakończyła się dla 40-letniego mieszkańca Jaworzyny Śląskiej policyjna interwencja dotycząca awantury domowej. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę.

zdjęcie ilustracyjne

W niedzielny wieczór policjanci zostali wezwani na interwencję domową, gdzie miało dojść do nieporozumienia między współmieszkańcami. Na miejsce skierowano patrol. Podczas wyjaśniania okoliczności awantury domowej, przy 40-letnim uczestniku interwencji policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczony proszek, to amfetamina. Policjanci łącznie zabezpieczyli 490 porcji tego narkotyku – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

40-letni mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKawalerowie Maltańscy z Biberach ponownie w powiecie świdnickim
Następny artykułGry wideo w roli głównej. Konwent w listopadzie