Strona główna Wydarzenia Kawalerowie Maltańscy z Biberach ponownie w powiecie świdnickim

Kawalerowie Maltańscy z Biberach ponownie w powiecie świdnickim

1

Przedstawiciele Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach pod przewodnictwem zastępcy przewodniczącego powiatu Biberach Waltera Musterle po raz kolejny odwiedzili powiat świdnicki. Goscie tradycyjnie przywieźli dary dla kilku placówek.

W skład delegacji weszli Gerhard Prestle, Albert Schmid, Susi Hiestand, Fredo Billwiller i Laszlo Mihai. W ramach wizyty odwiedzili placówki, które od lat są wspierane przez Maltańczyków: Dom Dziecka w Świdnicy, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Każda z placówek otrzymała wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zakup potrzebnego sprzętu lub wyposażenia. Dodatkowo Kawalerowie Maltańscy przywieźli sprzęt dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Realizacja dotychczasowych oraz przyszłych programów pomocowych na terenie powiatu została omówiona podczas spotkania z udziałem starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza,  wicestarosty Zygmunta Worsy oraz Alicji Synowskiej z zarządu powiatu.

/inf. Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułDachowanie pod Nowym Jaworowem [FOTO]
Następny artykułPodczas interwencji domowej policjanci znaleźli amfetaminę