Strona główna 0_Slider Gry wideo w roli głównej. Konwent w listopadzie

Gry wideo w roli głównej. Konwent w listopadzie

0

Lokalne rozgrywki gier wideo, które Fundacja Inicjatywa B organizuje od 2016 roku ewoluowały w Żarowski Konwent Gier Wideo, który składać się będzie z bezpłatnych wykładów edukacyjnych oraz spotkań autorskich, wydarzenia muzycznego, testu gry 8874 oraz sesji gamingowej.

For. Pixabay

Od 8 do 11 listopada Fundacja Inicjatywa B organizuje Żarowski Konwent Gier Wideo. Pierwszego dnia w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ulicy Piastowskiej 10, już od godziny 10:45 rozpocznie spotkanie autorskie z twórcami gry “8874” Tomaszem Górą i autorem muzyki Dariuszem Miziarskim. O 11:40, Patryk Scelina poprowadzi wykład na temat muzyki w grach komputerowych. Na zakończenie o godzinie 12:45 dr Adam Flamma opowie, dlaczego polska gra “Wiedźmin” przysporzyła sobie tylu fanów na całym świecie.

Dzień drugi to wydarzenie muzyczne, które odbędzie się w podziemiach „Nefrytu” od godziny 20:00 w sobotę 9 listopada. Przeniesiemy się w świat 8-bitowych brzmień dzięki DJ’owi Robsonowi. Mroczny klimat lokalu uzupełnią wizualizacje wyświetlane na ścianach piwnic „Nefrytu” oraz gry niespodzianki, które organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy. Pierwsze 20 osób będzie mogło degustować specjalną sałatkę wg przepisu Popeye’a. Wstęp 10 zł (płatne przed wejściem na imprezę).

Ostatnie wydarzenie konwentu zaplanowano na 11 listopada o godzinie 16:00 w Białym Lokalu (Bar u Marina). Podczas sesji gamingowej  starsi będą mogli z powspominać gry z C64, Amigi, Atari czy Pegasusa, a młodsi będą mogli się z nimi zapoznać. Będzie też możliwość zagrania w wersję demo gry “8874” Tomasza Góry.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B . Wsparcie programowe: Dolnośląska Szkoła Wyższa, Centrum Badawczo-Projektowe Gier i Animacji „Digital Masters”, Patryk Scelina, Dariusz Mizidar Miziarski music composer, Ground up studio, Agencja Reklamowa GEOSPACE, Bar u Marina, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Gwidon Pis/opr. red.

Poprzedni artykułPodczas interwencji domowej policjanci znaleźli amfetaminę
Następny artykułMłodzież wysprzątała Sosnówkę