Strona główna 0_Slider Pijany, poszukiwany i z sądowym zakazem kierowania

Pijany, poszukiwany i z sądowym zakazem kierowania [VIDEO]

1

Policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem po pijaku, był poszukiwany a ponadto zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

W niedzielny wieczór, 6 października funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, patrolujący rejon powiatu na drodze K34 zwrócili uwagę na poruszający się pojazd osobowy marki BMW, którym poruszał się mężczyzna. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. W trakcie kontroli przeprowadzone badanie wykazało u 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

32-latek nie posiadał przy sobie również blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało do 2027 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu. 32-latek bowiem był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Aresztu Śledczego – dodaje Ząbek. 32-latek będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

/KPP Świdnica, opr. mn/