Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pięć par z gminy Świdnica z medalami

Pięć par z gminy Świdnica z medalami

0

W minioną sobotę, 9 par małżeńskich, a wśród nich Maria i Zbigniew Karnowscy, Helena i Eugeniusz Kukla, Irena i Eugeniusz Widła, Teresa i Zbigniew Siekierka oraz Irena i Jan Hawryłeczko świętowało w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy jubileusz złotych godów.

Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego, któremu na imię rodzina. Jubilatom z gminy Świdnica medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez Prezydenta RP wręczyła wójt Teresa Mazurek.

Zakochać się może każdy, ale przejść przez miłość potrafią tylko najlepsi. Państwo dzisiaj do tych najlepszych należycie, ponieważ miłość to najtrudniejszy egzamin w życiu każdego człowieka. Zdaliście go Państwo celująco. Dzisiaj jesteście razem, są tutaj Wasze rodziny, dzieci, wnuki, prawnuki. Dzisiaj jest tez okazja, aby Wam za to piękne życie podziękować, bo pewnie łatwo nie było. Były dni romantyczne, ale i dni burzliwe. Jednak zawsze zwyciężała Wasza miłość, uczucie, tolerancja , przyjaźń. Bardzo często podczas takich uroczystości pytamy jubilatów o receptę na takie długie, piękne życie. Ja też na tej sali kiedyś usłyszałam od pewnego z jubilatów, że my jesteśmy z tego pokolenia, gdzie jak nam się coś psuło to naprawiamy. W tej chwili mamy takie pokolenia, że jak się coś zepsuje to wyrzucają i kupują nowe. Dlatego szanowni Państwo prosimy Was, abyście o tych dobrych wzorcach jak stworzyć trwały i długi związek małżeński rozmawiali z młodymi. Idźcie dalej przez życie, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, pewni swoich uczuć – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Dla gości zatańczył zespół Jubilat i Mażoretki pod kierunkiem Anny Trzeciak i Lubomira Szmidt.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułMłodzież dała radę. Znakomity weekend siatkarek Polonii
Następny artykułOdejście z pracy – jak zrobić to dobrze?