Strona główna Sport Siatkówka Młodzież dała radę. Znakomity weekend siatkarek Polonii

Młodzież dała radę. Znakomity weekend siatkarek Polonii

0

Bardzo dobry weekend mają za sobą młodzieżowe drużyny Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Po dwa triumfy sięgnęły obie ekipy młodziczek, wygrały też kadetki. Jedyna porażka powędrowała na konto juniorek.

Pierwszy zespół młodziczek prowadzony przez trenera Michała Tomiałowicza na swoje mecze wybrał się do Jawora. W trzeciej kolejce grupy B młode polonistki nie pozwoliły sobie na stratę seta, pewnie wygrywając z gospodyniami turnieju – Olimpią Jawor oraz z UKS-em Lubin po 2:0. Cztery mecze, cztery zwycięstwa i bilans setów 8:0 – to dorobek pierwszego zespołu młodziczek, który należy do grona zespołów, które z pewnością powalczą o medale na Dolnym Śląsku.

Olimpia Jawor – MKS Polonia I Świdnica 0:2 (18:25, 17:25)

MKS Polonia I Świdnica – UKS Lubin 2:0 (25:5, 25:19)

Drugi zespół młodziczek dowodzony przez trenerkę Aleksandrę Całkę walczył o kolejne ligowe punkty na swoim parkiecie. Biało-zielone gościły zespoły z Kamiennej Góry oraz z Nowej Rudy. W pierwszym meczu, podobnie jak przed tygodniem mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa 2:0, natomiast w drugim pojedynku już tak łatwo nie było. Mecz z ekipą z Nowej Rudy znów był bardzo zacięty. Pierwszy set należał do polonistek, drugi na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Nowej Rudy i nadszedł czas na tie-break. W tym momencie z Jawora zdążył wrócić pierwszy zespół młodziczek Polonii. Nasze siatkarki wraz ze swoimi rodzicami mocno wsparły dopingiem młodsze koleżanki walczące na parkiecie. Ostatecznie gospodynie wygrały decydującą partię 15:5.

MKS Polonia II Świdnica – Sudety Kamienna Góra 2:0 (25:16, 25:21)

MKS Polonia II Świdnica – Salos Nowa Ruda 2:1 (25:20, 19:25, 15:5)

Po kolejne gładkie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Dolnego Śląska sięgnęły kadetki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Podopieczne Macieja Leńskiego bez straty seta dopisały do swojego dorobku pełną pulę w wyjazdowym starciu z Olimpią Jawor. Nasze młode siatkarki są wiceliderkami tabeli, mając na swoim koncie cztery wygrane w pięciu rozegranych pojedynkach. Z kompletem zwycięstw prowadzi Volley Żarów.

Olimpia Jawor – MKS Polonia Świdnica 0:3 (21:25, 15:25, 23:25)

Wciąż na pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach czekają juniorki. Siatkarki Polonii Świdnica uległy na swoim parkiecie przewodzącej całej stawce drużynie Volleya Wrocław 1:3. Czas zacząć gromadzić punkty, bowiem biało-zielone znajdują się na szóstej, ostatniej pozycji w tabeli rozgrywek.

MKS Polonia Świdnica – Volley Wrocław 1:3 (15:25, 25:12, 17:25, 11:25)